Статутним капіталом товариства є деяка кількість матеріальних або ж грошових засобів, що є основною базою для функціонування та існування підприємства. Змінити його розмір, є можливим після прийняття рішення на загальних зборах організації.
Нормативно - правовими актами України визначено мінімальний розмір капіталу для деяких організаційних форм підприємств. Так, в акціонерному товаристві, капітал повинен становити не менше, ніж тисяча двісті п'ятдесят мінімальних зарплат.
Як здійснити процедуру збільшення статутного капіталу?
Етапи даної процедури буду виглядати наступним чином:
- По - перше, потрібно відобразити в протоколі загальних зборів, загальне рішення учасників про необхідність збільшення капіталу. Разом з цим, приймається оновлена редакція статуту підприємства. Якщо особа діє як індивідуальний підприємець, дане рішення може бути відображено в рішенні власника.
- Далі слід перейти до процедури реєстрації змін до ЄДР (Єдиному державному реєстрі). Для цього, реєстратору необхідно подати документи, визначені ЗУ «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців та громадських організацій»:
- Заява, оформлена в певній формі, про проведення реєстрації змін, що містяться в ЄДР;
- Оригінальне рішення (або його копія, що завірена нотаріусом), про внесення змін до головного документа товариства, ним є статут або установчий договір;
- Документ, яким підтверджується сплата адміністративного збору, за проведення дій державним реєстратором;
- Статут, викладений в новій редакції;
- У певних випадках можуть знадобитися і інші документи.
- Варто пам'ятати про те, що документи слід подати для здійснення процедури не пізніше трьох днів після прийняття рішення про внесення змін до установчого документу.
- Після правильної процедури реєстрації змін, потрібно фактично здійснити внесок.
Вартість зміни статутного капіталу
ВАЖЛИВО! Консультація безкоштовна.
Юристи компанії JUSTLEX ознайомляться з вашою проблемою і після ретельного аналізу безкоштовно запропонують найбільш оптимальні варіанти вирішення.
Вартість:
3500 грн
Терміни:
3-5 дня
Як здійснити процедуру зменшення статутного капіталу?
Перед тим, як приступити до здійснення процедури зменшення статутного капіталу, слід ознайомитися з нормами ЦКУ (Цивільного кодексу України), а так само уважно прочитати ЗУ «Про господарські товариства». Дана процедура конкретизується в залежності від виду підприємства (ТОВ, АТ та інші) . Пропонуємо розглянути питання про зменшення статутного капіталу більш детально на прикладі Товариства з обмеженою відповідальністю.
- Спочатку, потрібно відобразити в протоколі загальних зборів, загальне рішення учасників про необхідність зменшення капіталу. Дане рішення є правомочним, в разі, якщо за нього проголосувало не менше половини голосів учасників зборів;
- Далі слід подати документи реєстратору, для зміни відомостей в ЄДР. Серед них:
- Заява, оформлена в певній формі, про проведення реєстрації змін, що містяться в ЄДР;
- Протокол загальних зборів;
- Довіреність на представництво інтересів організації;
- Документ, що підтверджує факт сплаченого адміністративного збору, за проведення дій державним реєстратором;
- Статут, що оформлений в правильному вигляді відповідно до чинного законодавства.
- Товариство зобов'язується попередити кредиторів про зменшення розмірів статутного капіталу. Зробити це потрібно протягом трьох днів, після прийнятого рішення на загальних зборах.