Реєстрація ЗМІ (газети, журналу)

Записатися на консультацію

Мабуть, почати варто з того, чим є ЗМІ. Засоби масової інформації (преса), це видання, що продовжує або періодично видаються з постійною назвою, і періодичністю одного і більше номерів на рік. Також ЗМІ має бути зареєстровано з дотриманням всіх вимог законодавства і внесено до Реєстру друкованих ЗМІ.

Всі друковані засоби, що видаються на території України, підлягають обов'язковій процедурі реєстрації. Однак, існують винятки з цього правила, що не підлягають реєстрації і ними є: нормативно - правові акти, а також інші акти, що видаються органами законодавчої, виконавчої та судової влади, видання підприємств і установ інформаційного характеру, які містять відомості, необхідні для здійснення їх діяльності, а також друковані видання, що видаються на правах рукопису.

Подавати всі документи для реєстрації, що визначені спеціалізований актом законодавства під назвою «Про ЗМІ в Україні», потрібно в Державну реєстраційну службу, в разі, якщо видання буде видаватися на території всієї України, або в декількох її областях. Якщо ж таке видавництво буде видаватися в певному населеному пункті, документи слід подати до структурного підрозділу Головного територіального управління юстиції.

Документи, що необхідно подати для реєстрації ЗМІ:

  1. Оформлене у встановленій формі заяву, про проведення реєстрації ЗМІ. Така заява повинна містити в собі певні дані, для того, щоб процедура реєстрації пройшла успішно:
    1. Перш за все, в ньому має бути інформація про засновників (їх прізвища, імена, по батькові, номера для підтримки зв'язку, дата народження);
    2. Також інформація про мову видання;
    3. Про назву;
    4. Сфера поширення ЗМІ, а також коло читачів;
    5. Інформація про періодичність видань;
    6. Про місцезнаходження;
    7. Юридична адреса засновника;
    8. Тематика видань або ж основні принципи діяльності ЗМІ.
  2. Документ, що підтверджує особу засновника - паспорт, в разі, якщо він здійснює подачу заяви самостійно.
  3. Довіреність, якою підтверджується можливість подачі документів, якщо її здійснює інше особа (за засновник).

Вартість реєстрації газети, журналу

ВАЖЛИВО! Консультація безкоштовна.

Юристи компанії JUSTLEX ознайомляться з вашою проблемою і після ретельного аналізу безкоштовно запропонують найбільш оптимальні варіанти вирішення.

Вартість:

2800 грн.

Терміни:

від 5 днів

Існує можливість відмови в реєстрації ЗМІ, якщо:

  • Тематична спрямованість газети або журналу, їх назву, або цілі діяльності суперечать нормам законодавства;
  • Якщо раніше даним друкованому виданню вже видавалося свідоцтво на здійснення даного виду діяльності, не беручи до уваги випадки, коли видання виходять на різних мовах;
  • У разі, коли заява про проведення реєстрації було подано раніше, ніж пройшов один рік, з дня, коли законну силу набрало рішення про припинення діяльності газети або журналу.

Варто уважно підійти до вибору назви Вашої газети або журналу, адже невдале або повторюється назва, буде служити підставою для відмови в реєстрації.

Після того, як друковане видання ЗМІ буде успішно зареєстровано, а також після оплати всіх державних мит, розмір яких визначається законом, засновнику такого видання видається свідоцтво.

Протягом року, після того, як видання було зареєстровано, засновник зобов'язується здійснити випуск ЗМІ. Підтвердженням випуску служать контрольні зразки газет або журналів, що повинні надсилатися редакцією засновникам і органу, що здійснював процедуру реєстрації. Якщо такі зразки не надходитимуть, то існує можливість прийняти рішення про втрату чинності свідоцтва.

Як ми працюемо
Консультація

Консультація

Вибір пакета

Вибір пакета

Оплата

Оплата

Інформування

Інформування

Обслуговування

Обслуговування

Підготовка

Підготовка

Отримати безкоштовну консультацію від JUSTLEX