Для того, щоб заснувати і зареєструвати лізингову компанію, потрібно витратити багато зусиль. Перш за все, радимо ознайомитися з нормативно-правовими актами, що допоможуть в даному питанні, це Закон України, що носить назву «Про фінансовий лізинг», а також Закон України під назвою «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських організацій».
Чим же власне є фінансовий лізинг? Компанії, що надають дану послугу, здійснюють операції, при яких купують обумовлений в договорі майно на певних між сторонами умовах і передають його в особисте користування другій стороні на певний час і за відповідні платежі.
Зареєструватися лізингова компанія може фінансовою установою, або не фінансовою організацією. У першому випадку, варто звернути увагу, що компанія такого виду зможе здійснювати лише ті дії, що будуть вказані в свідоцтві, а також тільки після реєстрації Національною комісією фінансових послуг. У другому випадку, лізингова компанія зможе здійснювати абсолютно різні послуги і проводити свою діяльність без будь - яких обмежень.
Основні ознаки лізингової компанії, що реєструється фінансовою установою:
- Статутний капітал такої організації повинен становити не менше трьох мільйонів гривень;
- Особи, що займають керівні посади, в першу чергу керівник компанії, і її головний бухгалтер зобов'язані відповідати професійним вимогою згідно спеціалізованому Розпорядженням Національної комісії фінансових послуг № 1590;
- У такій компанії також має бути закріплено особа, що є відповідальним за фінансовий моніторинг;
- Обов'язково повинні бути присутніми внутрішні правила лізингової компанії і примірні договори, для здійснення процедури лізингу;
- Власне приміщення (або приміщення, взяте в оренду), де буде здійснюватися діяльність компанії.
Якщо лізингова компанія реєструється не фінансовою установою, то вона повинна відповідати таким вимогам:
- Компанія повинна мати внутрішні правила організації, а також примірні договори, для здійснення процедури лізингу;
- При компанії повинні функціонувати співробітники, що відповідають всім необхідним кваліфікацій, а також мають вищу освіту за спеціальністю економіка, що надаватимуть необхідну інформацію про що надаються компанією послуги. Також співробітники компанії не можуть мати не погашеної або не знятої судимості;
- Власне приміщення (або приміщення, взяте в оренду), де буде здійснюватися діяльність компанії.
Вартість реєстрації лізингової компанії
ВАЖЛИВО! Консультація безкоштовна.
Юристи компанії JUSTLEX ознайомляться з вашою проблемою і після ретельного аналізу безкоштовно запропонують найбільш оптимальні варіанти вирішення.
Вартість:
3800 грн.
Терміни:
від 5 днів
Документи, для реєстрації лізингової компанії (юридичної особи):
- Документ, що підтверджує особу засновника (паспорт).
- Ідентифікаційний код (копія документа).
- Довіреність (в разі, якщо документи подані не засновник).
- Оформлене у встановленій формі заяву, про проведення реєстрації організації.
- Також документ, що стосується вибору юридичною особою спрощеної системи оподаткування, або інший документ, визначений законом.
- Документ, що буде служити підставою для функціонування страхової компанії - установчий договір, або статут юридичної особи.
- Документ, що підтверджує, що була сплачена державне мито.
Після вдалого здійснення цієї процедури, потрібно, щоб юридична особа минулого наступний етап, і подало необхідні документи в Національну комісію фінансових послуг. У список таких документів входять наступні:
- Заява встановленого зразка.
- Картка реєстрації (в будь-якому зручному для Вас вигляді).
- Копія документа, що підлягає посвідченню у нотаріуса, що буде служити підставою для функціонування страхової компанії - статут юридичної особи.
- Документ - довідка, що підтверджує освіту та кваліфікацію співробітників.
- Документ, що підтверджує факт погашення або зняття судимості.
- Документи, що підтверджують, що юридична особа має власне приміщення, або знімає в оренду приміщення.
- Копію наказу про факт призначення на посаду особи, що є відповідальним за фінансовий моніторинг.