Інформаційні агентства в нашій країні діють згідно з спеціалізованим актом законодавства, що носить назву «Про інформаційні агентства». Відповідно, цим же актом і дається визначення інформаційного агентства, таким є організація, що діє як юридична особа і надає інформаційні послуги. Такі агентства можуть функціонувати як державні, або недержавні, а також одним з їх видів є іноземні представництва таких агентств, що діють на території нашої країни.
Яку діяльність здійснюють інформаційні агентства?
Перш за все, це поширення, а також випуск інформаційної продукції та отримання за це прибутку (дане питання регулюється спеціалізованим законодавством).
Подавати всі документи для реєстрації, що визначені спеціалізований актом законодавства, потрібно в Державну реєстраційну службу, в разі, якщо діяльність агентства буде здійснюватися на території всієї України, або в декількох її областях. Якщо ж таке агентство буде діяти в певному населеному пункті, документи слід подати до структурного підрозділу Головного територіального управління юстиції.
Суб'єктами таких організацій можуть бути:
- Засновники агентства;
- Трудовий або творчий колектив підприємства;
- Споживачі інформаційного продукту;
- Його розповсюджувачі;
- Журналісти агентства;
- Автора або власники інформацією;
- І інші.
Вартість реєстрації інформагентства
ВАЖЛИВО! Консультація безкоштовна.
Юристи компанії JUSTLEX ознайомляться з вашою проблемою і після ретельного аналізу безкоштовно запропонують найбільш оптимальні варіанти вирішення.
Вартість:
3800 грн.
Терміни:
від 7 днів
Документи, для реєстрації інформаційного агентства:
- Оформлену у встановленій формі заяву, про проведення реєстрації інформаційного агентства. Така заява повинна містити в собі певні дані, для того, щоб процедура реєстрації пройшла успішно:
- Перш за все, в ньому має бути інформація про засновників (їх прізвища, імена, по батькові, номера для підтримки зв'язку, дата народження);
- Також інформація про мову, на якому буде здійснюватися діяльність агентства;
- Про назву;
- Сфера поширення інформації (місцева, всеукраїнська і так далі);
- Інформація про джерела забезпечення агентства;
- Про місцезнаходження агентства;
- Юридична адреса засновника інформаційного агентства;
- Тематика видань або ж основні принципи діяльності ЗМІ.
- Документ, що підтверджує особу засновника - паспорт, в разі, якщо він здійснює подачу заяви самостійно.
- Довіреність, якою підтверджується можливість подачі документів, якщо її здійснює інша особа (за засновника).
В разі, якщо всі документи будуть правильно оформлені, то таке агентство буде вважатися зареєстрованим, і його засновники зможуть отримати відповідне свідоцтво на вчинення діяльності з розповсюдження інформаційного продукту.
Існує можливість відмови в реєстрації інформаційного агентства, якщо:
- Тематична спрямованість такого агентства, або його назва або цілі діяльності суперечать нормам законодавства;
- Якщо раніше інформаційному агентству вже видавалося свідоцтво на здійснення даного виду діяльності;
- У разі, коли заява про проведення реєстрації була подана раніше, ніж пройшов один рік, з дня, коли законну силу набрало рішення про припинення діяльності інформаційного агентства.
Варто уважно підійти до вибору назви Вашого агентства, адже невдала або повторювана назва, буде служити підставою для відмови в реєстрації.