Після того, як процедура реєстрації була успішно пройдена, некомерційним організаціям варто пам'ятати про те, що наше законодавство вимагає щороку надавати відомості про діяльність таких організацій в формі звіту в уповноважений орган, а разом з ним і фінансову звітність.
Однак, одночасно з цим, Державна фіскальна служба в своєму листі від 16.03.2017 року, що стосується цього питання, роз'яснила, що такі організації можуть не подавати звітність, якщо у об'єднань відсутні об'єкти для оподаткування, або відсутні показники, що підлягають декларуванню.
Некомерційними організаціями є наступні:
- Організації та об'єднання громадян, що не ставлять перед собою мету отримання доходу від їх діяльності;
- Також, вони не можуть розподіляти цей дохід між учасниками таких об'єднань;
- Відповідно, такі організації мають певні пільги зі сплати податків. Що стосується податку на прибуток, то він не стягується з неприбуткових організацій;
- Які влаштувалися і діють з усіма необхідними вимогами, визначеними для конкретного виду організації;
- Статутом такої організації передбачається положення, що говорить про передачі її активів іншим неприбутковим організаціям, або вони будуть зараховані в бюджет держави в разі припинення її діяльності;
- Якщо вони внесені уповноваженою особою до відповідного реєстру таких організацій.
Варто відзначити, що некомерційні організації можуть створюватися як зі статусом юридичної особи, так і без такого. Цілі створення таких організацій можуть бути самими різними: культурні, соціальні, економічні, політичні та інші. Однак, їх вичерпний перелік повинен бути відображений в статуті організації - головному документі для її функціонування.
Хто ж отностіться до переліку даного виду об'єднань громадян? Серед них можна виділити: громадські організації, політичні партії, організації роботодавців, профспілки, благодійні організації, і інші.
Вартість звітності некомерційної організації
ВАЖЛИВО! Консультація безкоштовна.
Юристи компанії JUSTLEX ознайомляться з вашою проблемою і після ретельного аналізу безкоштовно запропонують найбільш оптимальні варіанти вирішення.
Вартість:
1000 грн
Терміни:
2 дня
Звіт, що подається до уповноваженого органу повинен бути розроблений керівниками організацій за формою, що чітко затверджена Міністерством фінансів України.
Даний документ повинен містити в собі такі обов'язкові вимоги:
- Заповнювати в такому звіті потрібно лише ті відомості, що характеризують особливості діяльності організації в залежності від закону, нормами якого регулюється діяльність певного виду організації (релігійної, молодіжної, громадської, профспілки і так далі);
- Документ повинен стримати вимога, що стосується зобов'язання організації оплатити податок на прибуток, у разі, якщо буде встановлено факт нецільового використання отриманих від її діяльності грошових коштів, або їх розподіл між керівниками або учасниками.
Якщо статус неприбутковості організації бути все-таки порушений, то їй слід подати звіт про використану прибутку. Такий звіт повинен охоплювати період з початку року, до конкретного місяця, в якому було порушення. Наступними діями буде подання до органів податкової служби з місяця порушення і по тридцять перше грудня поточного року декларацію по прибутку на прибуток і звітності. Період ля подачі цих документів становить кожен квартал.
Більш детально проконсультувати в даному питанні можуть юридичні фірми, що дають послуги цього виду питань. Це допоможе уникнути паперової тяганини і збереже Ваш час.