Процедура твори реєстрації касових апаратів відображена спеціалізованим нормативно - правовим актом, виданим Міністерством доходів України. При здійсненні своєї діяльності, фізичні особи, що є індивідуальними підприємцями другої і третьої групи, зобов'язані використовувати РРО. Такі особи проводять діяльність крім торгівлі на ринках і при реалізації товарів роздрібної торгівлі, використовуючи засоби пересувної мережі.
Що стосується органу здійснення процедури реєстрації РРО, таким є орган доходів і зборів, що знаходиться по головному місцем ведення обліку підприємця.
Документи, що потрібно подати для реєстрації касового апарату:
- Оформлене з усіма вимогами законодавства, а також за встановленою формою, заяву про реєстрацію РРО.
- Документ, що служить підтвердженням здійснення покупки, або отримання в користування касового апарату будь-яким іншим способом.
- Документ, що підтверджує власність підприємця, або будь-якої іншої документ, що дає законну підставу для розташування об'єкта господарювання, в якому буде використовуватися обладнання.
- Копію документа, що підписується між суб'єктом індивідуального підприємництва і Центром, що здійснює сервісне обслуговування, предметом якого є надання послуг з обслуговування, а зокрема і ремонту обладнання даного виду.
Вартість реєстрації касового апарату
ВАЖЛИВО! Консультація безкоштовна.
Юристи компанії JUSTLEX ознайомляться з вашою проблемою і після ретельного аналізу безкоштовно запропонують найбільш оптимальні варіанти вирішення.
Вартість:
700 грн
Терміни:
5 дня
Підготовка до реєстрації касового апарату
- Перш за все, фізична особа повинна купити РРО або придбати його будь-яким іншим способом собі у власність, або ж мати такий апарат на праві користування;
- Заповнити заяву про проведення реєстрації такого апарату, дотримуючись чітко затверджену форму;
- Зібрати всі документи, що залишилися, необхідні для реєстрації;
- Подати їх до уповноваженого для проведення даної процедури орган.
Після того, як уповноваженим органом буде проведена процедура розгляду документів, зобов'язані: прийняти рішення, в змісті якого говориться про реєстрацію, сформувати, а також зарезервувати фіскальний номер РРО в спеціалізованій системі інформації, видати індивідуальному підприємцю документ (у вигляді довідки) про резервування такого номера. До закінчення п'ятиденного рядок, фізична особа зобов'язується ввести дані відомості про номер до фіскальної пам'яті РРО, а також здійснити процедуру пломбування обладнання.
Завершальним етапом процедури реєстрації касового апарату є подача в спеціалізований орган документ, яким підтверджується опломбування апарату, а також акт про введення його в користування.
Однак, слід пам'ятати про те, що можливий варіант, коли орган реєстрації може відмовити в проведенні дій, у випадках:
- У разі, якщо касовий апарат вже пройшов процедуру реєстрації;
- Його модель не пройшла процедуру включення, або ж відбулося виключення її з Реєстру РРО;
- Реєстратор розрахункових операцій не збігається зі сферою його застосування, що вказувалася при заповненні заяви для здійснення реєстрації;
- Також, якщо центром, що здійснює сервісне обслуговування, не має повноважень з обслуговування, а зокрема і ремонту обладнання даного виду, так як відсутній договір, що має полягати з постачальником такого апарату;
- Неповний обсяг поданих на розгляд документів;
- Спеціалізований орган має дані про те, що скасовано (анульовано) ліцензія надає право займатися певним видом діяльності;
- Якщо відсутній документ, що служить підтвердженням для права власності, або будь-якої іншої, що дає законну підставу розміщення об'єкта господарювання, в якому буде використовуватися дане обладнання;
- Дані про індивідуальний підприємця не внесені в ЄДРПОУ;
- Підприємець не перебуває на обліку в спеціалізованому органі, куди здійснюється подача документів для проведення реєстрації.