Приватизація землі (ділянки) в Києві

ПРИВАТИЗАЦИЯ ЗЕМЛИ (УЧАСТКА)

Послуга включає:

 • Професійна консультація адвоката;
 • Визначення кращої стратегії;
 • Підготовка всіх необхідних документів;
 • Повна конфіденційність;
 • Зв'язок 24/7 з особистим адвокатом.
5000грн.
от 14рабочих дней
Приватизація землі

Записатися на консультацію

При зіткненні з даним питанням, дуже складно обійтися без професійної юридичної допомоги, адже приватизація земельної ділянки це досить складний процес, що передбачає відвідуваня різних інстанцій, а також збір величезної кількості документації.

Хто і з якою метою може здійснити процедуру приватизації земельної ділянки?

Відповідно до положень, що закріплені українським законодавством і містяться в Земельному кодексі, право приватизувати землю належить тільки громадянам нашої держави.

Цілями приватизації є наступні:

 • Необхідність будівництва індивідуального гаража;
 • Ведення як колективного, так і індивідуального садівництва;
 • Заняття фермерством, або ж особистим селянським господарством;
 • З метою зведення приватного будинку житлового призначення, а також інших прибудов і споруд до нього;
 • Ведення дачного будівництва, що є індивідуальним.

Норми безоплатної приватизації земельної ділянки

Варто відзначити, що приватизувати землю безкоштовно можна лише з дотриманням певних на законодавчому рівні розмірів площ ділянок землі в залежності від їх цільового призначення.

Окремим випадком є можливість здійснити процедуру приватизації, в разі, коли громадянин здійснював використання ділянки землі за призначенням і безперервно протягом п'ятнадцяти років.

Процедура приватизації ділянки у Києві

Подача документів до уповноваженого органу

У разі, якщо необхідно приватизувати ділянку землі, розміщеним під будинком, в разі, коли право на будинок вже зареєстровано в установленому законом порядку, потрібно здійснити подачу заяви встановленого зразка в Управління служби з питань геодезії, картографії та кадастру в місті Київ (якщо ділянка землі знаходиться в державній власності), або ж до місцевої ради міста Київ (якщо ділянка землі знаходиться в комунальній власності).

Крім заяви встановленого зразка, громадянин повинен подати до уповноваженого органу такі документи:

 1. Копія документа, що посвідчує особу громадянина України (паспорта);
 2. Копія документа, що засвідчує факт отримання ідентифікаційного номера платника податків.
 3. Схему з генерального плану, або ж інше зображення орієнтовного місцезнаходження ділянки землі, що заявник має намір приватизувати.

Термін розгляду документів визначається одним місяцем. Після чого, уповноважений орган повинен прийняти відповідне рішення про дозвіл на здійснення розробки зелеустройного проекту щодо відведення ділянки землі у власність. Таке рішення може бути особисто передано заявнику протягом трьох днів після закінчення строку розгляду документів, або ж може відправитися заявнику поштою.

Фахівці нашої компанії зможуть дати інформативні консультації в індивідуальному порядку і роз'яснити клієнту, які причини можуть послужити відмовою у проведенні процедури приватизації земельної ділянки.

Здійснення розробки проекту землеустрою

Після того, як буде отримано дозвіл уповноваженого органу, громадяни повинні звернутися у відповідну організацію для розробки проекту землеустрою інженером, що має відповідну сертифікацію. Терміни надання даної послуги можуть варіюватися від двох, до чотирьох днів.

Узгодження проекту

Наступною дією є подача розробленого проекту для узгодження в Управління служби з питань геодезії, картографії та кадастру в місті Київ. При цьому, якщо на ділянці землі планується зведення житлового будинку, а також інших споруд, то такий проект додатково подається в районний відділ архітектури в місті Київ.

Далі, заявник звертається до органу, що спочатку видав дозвіл на розробку проекту, для його затвердження у власність.

Останній крок при оформленні земельної ділянки

Фінальною процедурою є подача затвердженого проекту землеустрою з квитанцією про оплату державного мита за процедуру реєстрації, подається кадастровому реєстратору, з урахуванням місцезнаходження ділянки землі. У підсумку, заявник отримує витяг зі спеціалізованого кадастру, про земельну ділянку.

Як ми працюемо
Консультація

Консультація

Вибір пакета

Вибір пакета

Оплата

Оплата

Інформування

Інформування

Обслуговування

Обслуговування

Підготовка

Підготовка

Отримати безкоштовну консультацію від JUSTLEX