Право оренди ділянки з правом викупа

Записатися на консультацію

Фізичні та юридичні особи можуть придбати право оренди ділянки землі відповідно до вимог таких законодавчих актів, як Земельний кодекс і закон, що носить назву «Про оренду землі». Що являє собою право оренди ділянки? Це договірне, платне користування і володіння ділянкою землі орендарем з метою ведення на ньому підприємницької та інших видів діяльності.

Право орендувати землю мають як фізичні особи (громадяни нашої держави та іноземці), так і юридичні особи (зареєстровані в установленому порядку на території України, або ж нерезиденти). Крім цього, таким правом наділені іноземні держави і міжнародні організації.

Варто звернути увагу, на те, що право оренди землі може бути оформлено лише тільки після проходження в установленому законом порядку процедури легалізації ділянки землі.

Порядок передачі земельних ділянок в оренду є декілька різним, в залежності від того, у які формі власності перебуває земля.

Оренда земель, що перебувають у приватній власності

Право орендувати ділянку землі, що перебуває в приватному володінні, пов'язане з укладанням і легалізацією угоди про оренду, відповідно до якої, орендодавець (особа, що володіє земельною ділянкою) передає у користування на певний термін землю,а в свою чергу, орендар (особа, що є користувачем землі), зобов'язується своєчасно оплачувати обумовлену сторонами плату за користування ділянкою, а також не порушувати умов, пов'язаних з її цільовим призначенням.

Для того, щоб правильно оформити угоду про передачу землі в користування в порядку оренди, рекомендуємо звернутися до фахівців нашої фірми, що мають багаторічний досвід роботи в сфері земельного права. Ми можемо допомогти з оформленням договору, простежимо за тим, щоб всі його обов'язкові умови були дотримані.Завдяки нашій роботі, Ви зможете уникнути неприємностей та негативних наслідків неправильного оформлення договору.

Оренда земель, що перебувають у державній, або ж комунальної власності

Право оренди земельних ділянок, що перебувають у володінні органів державної влади, або місцевого самоврядування, здійснюється відповідно до прийнятих ними рішень. Щодо земель комунальної власності, таке рішення може прийматися розпорядженнями обласних, районних, міських, сільських рад, в межах їх повноважень. Що стосується земель державної власності, то таке розпорядження може видаватися місцевими адміністраціями. Також, має значення, де знаходиться ділянка землі, в межах пунктів населення, або ж за їх кордонами.

Передача земельної ділянки в суборенду

Відповідно до норм чинного законодавства, ділянки землі можуть передаватися в суборенду. Однак, орендарі повинні пам'ятати про те, що оформити договір даного типу можна лише за згодою орендодавця.

При укладанні суборенди слід звернути увагу на наступні моменти:

  • Ділянка землі, що орендується, може бути передана в суборенду лише в разі, коли його цільове призначення не змінюється;
  • Для того, щоб згода орендодавця мала юридичну силу, надати її необхідно в письмовій формі, або ж передбачити її фіксацію безпосередньо в договорі;
  • Умови, передбачені суборендної угодою, не можуть бути суперечити вимогам основного договоу;
  • Його термін дії не може бути більшим, ніж термін основного договору.

За додатковою інформації в даному питанні звертайтеся до юристів нашої фірми, що роз'яснять всі Ваші питання в доступній формі. Ми гарантуємо якісне виконання роботи з дотриманням всіх заздалегідь обумовлених термінів, адже наші фахівці є кваліфікованими фахівцями, що знають свою справу.

Як ми працюемо
Консультація

Консультація

Вибір пакета

Вибір пакета

Оплата

Оплата

Інформування

Інформування

Обслуговування

Обслуговування

Підготовка

Підготовка

Отримати безкоштовну консультацію від JUSTLEX