Нормативно-грошова оцінка земельної ділянки

Записатися на консультацію

У зв'язку з розвитком ринку земельних відносин в нашій країні, дана послуга є досить актуальною. Метою проведення експертної грошової оцінки є визначення вартості ділянок землі.

Документ про нормативну оцінку землі може вимагатися нотаріусами, в разі оформлення правовідносин в сфері оренди землі, договорів купівлі-продажу, міни. Крім цього, така оцінка є необхідною при визначенні орендної плати за користування землею, або ж, для розрахунку оплати земельного податку, при необхідності подачі звіту.

Існують певні терміни проведення даної процедури, вони передбачені в залежності від місцезнаходження земельної ділянки. Так, землі, розташовані в межах населених пунктів, підлягають нормативній оцінці раз в п'ять-сім років, що стосується земель, розташованих за межами населених пунктів - раз в п'ять-сім років (за умови, якщо вони є несільськогосподарськими), і раз у сім -десять років (за умови, якщо вони мають сільськогосподарське призначення).

Порядок нормативно-грошової оцінки

 1. Береться інформація з технічної документації про нормативно-грошову оцінку.
 2. До даної суми застосовуються як коефіцієнти, що є локальними, так і функціонального призначення (визначається від 0,5 до 2,5).
 3. Після цього, до оцінки використовується індексація, розмір якої визначається відповідно до індексу інфляції.
 4. Відповідно до отриманої суми відбуватиметься розрахунок всіх зборів і податків. Вона буде застосовуватися в якості основи.

Для довідки

Порядок визначення нормативно-грошової оцінки останнім часом значно змінився. Це також стосується коефіцієнта призначення ділянки землі, що є функціональним. Раніше, він визначався в залежності від виду економічної діяльності, що проводилась на землі. З цим пов'язане виникнення земельних ділянок, що мають змішане призначення (наприклад, виробничого і комерційного використання). Однак зараз, новим порядком передбачається конкретний перелік коефіцієнтів, застосовувати які слід чітко за кодом призначення землі, визначаються які відповідно до прийнятої в установленому порядку, Класифікацією.

Варто звернути увагу, що зустрічаються випадки, коли даний код не визначається таким документом, тоді застосовується коефіцієнт, що є єдиним і становить 2,0.

Необхідні документи для нормативно-грошової оцінки

 1. Копії документів, що підтверджують право на ділянку землі.
 2. У разі, якщо документи подаються не власником, передбачається подача довіреності на представництво інтересів.
 3. Копія документів, що засвідчують особу заявника, або ж установчих документів юридичної особи.
 4. Копія ідентифікаційних номерів платника податків.

Після того, як фахівцем буде проведена експертиза нормативно-грошової оцінки, отримані дані слід відобразити в спеціалізованому земельному кадастр і технічній документації на ділянку.

Хто може звернутися для оформлення даної послуги?

 • Перш за все, власники ділянки землі;
 • Особами, що є користувачами земельних ділянок (як юридичними, так і фізичними);
 • Органам місцевого управління;
 • А також органам державної влади.

Співробітники нашої компанії мають багаторічний досвід роботи в даній сфері, в зв'язку з чим, можуть дати кваліфікований висновок про нормативно-грошову оцінку землі. Ми гарантуємо якісне надання послуги тільки кращими фахівцями у якомога стислі терміни.

Що стосується термінів виконання роботи, а також вартості, це питання слід уточнювати в індивідуальному порядку, при безпосередньому звернені до нашої фірми. Ми намагаємося притримуватися лояльної цінової політики, що Вас приємно здивує.

Як ми працюемо
Консультація

Консультація

Вибір пакета

Вибір пакета

Оплата

Оплата

Інформування

Інформування

Обслуговування

Обслуговування

Підготовка

Підготовка

Отримати безкоштовну консультацію від JUSTLEX