Визнання права власності на нерухомість

Записатися на консультацію

Норми Цивільного кодексу говорять про наступне: власность на об'єкти нерухомості, що є новоствореними, може виникнути у особи з моменту закінчення будівельних робіт або ж із створенням майна. Однак, в певних ситуаціях, закон або договір може передбачати необхідність прийняття нерухомості в експлуатацію, тоді власність на неї виникне після такого прийняття. Також законом може передбачатися обов'язкова процедура легалізації об'єкта нерухомості. В такому випадку, право власності виникне тільки після проходження передбаченого законом порядку реєстрації.

Необхідність звернення до суду для визнання права власності на нерухомість

Власник об'єкта нерухомості може позбутися всіх правомочностей права власності щодо нього, у зв’язку із:

 • Втратою правовстановлюючого документа;
 • Порушення процедури оформлення свого права на нерухомість, внаслідок чого, інша особа його не визнає;
 • Коли право особи на нерухомість оскаржується.

Також, особа має право звернення до суду, коли воно бажає стати власником майна, хоча, раніше їм не була:

 • У разі набуття права на річ, яка є безхазяйною;
 • Придбання права на нерухомість, яка є самочинним будівництвом;
 • У зв'язку з набувальною давністю;
 • Або ж шляхом прийняття спадщини.

Визнання права на самочинно збудований об'єкт нерухомості

Суд має право визнати особу власником майна, що є самочинним будівництвом, якщо вона вчинила таке будівництво на земельній ділянці, що не була спеціально відведена і призначена для цієї мети, за умови, якщо в законодавчо встановленому порядку, особа отримала ділянку землі під уже зведену будівлю.

Тобто, особа, що самовільно здійснила будівництво об'єкта нерухомості, не стає його власником автоматично, проте суд може своїм рішенням визнати за ним право власності, в разі дотримання умови, що згадувалося вище.

Досягти позитивного результату допоможе правильне складання позовної заяви, а також логічне формулювання вимог. З цим завданням можуть допомогти успішно впоратися фахівці нашої юридичної фірми. Завдяки їхній праці, Ви отримаєте позитивне рішення суду та зможете заощадити Ваш час. Наші фахівці мають практику при вирішенні данного питання, тому ми гарантуємо якісне надання послуг.

Визнання права власності на будинок в зв'язку з набувальною давністю

Відповідно до положень Цивільного кодексу, особа, яка заволоділа в законному порядку, нерухомим майном, що їй не належить (чужим), і продовжує відкрито і безперервно володіти ним протягом десяти років, може стати власником такого майна, якщо інше не передбачається законодавством. Однак, важливо пам'ятати про обов'язкову реєстрацію державою права на певні об'єкти нерухомості.

Важливо знати

 1. Визнання особи власником нерухомості, а також пред'явлені у зв'язку з цим вимоги, розглядаються в позовному провадженні.
 2. Справа розглядається за участю сторін, якими є позивач і відповідач з дотриманням усіх принципів судочинства та встановленої законом процедури.
 3. Відповідачами можуть бути особи, які визнають право власності позивача на певне майно, в зв'язку з тим, що він не може підтвердити своє право через втрату відповідного документа.
 4. Для звернення до суду з метою визнання права власності, у осіб мають бути відсутні будь-які інші шляхи для відновлення їх права, що було порушено. Так, особа, не має права звернення до суду, для визнання її власником через втрату документа, що підтверджує право власності, якщо у неї є можливість звернутися в спеціалізований орган для отримання дубліката такого документа.
Як ми працюемо
Консультація

Консультація

Вибір пакета

Вибір пакета

Оплата

Оплата

Інформування

Інформування

Обслуговування

Обслуговування

Підготовка

Підготовка

Отримати безкоштовну консультацію від JUSTLEX