Відновлення документів на нерухомість

Записатися на консультацію

Сьогодні, всі ми намагаємося з особливою уважністю ставитися до документів, котрі засвідчують право власності на нерухомість, адже інвестування грошових коштів в об'єкти нерухомості, є найбільш надійним способом уникнути можливих ризиків. Природно, в разі втрати таких важливих документів, їх крадіжці, або ж пошкодження, їх власники приходять в жах, однак, не варто впадати в паніку, адже не існує безвихідних ситуацій.

Що робити?

У разі втрати документів, що засвідчують право власності на нерухомість, розпоряджатися нею стає практично неможливо.

Слід пам'ятати, що практично будь-який документ можна відновити шляхом отримання його дубліката. При цьому, Вам необхідно звернутися в той орган, що здійснював видачу такого документа.

Алгоритм дій для відновлення документів на нерухомість

 1. У зв'язку з тим, що документи на нерухомість мають високу цінність, рекомендуємо звернутися до відділу поліції, для отримання довідки, що свідчить про їх крадіжцку (в разі, якщо причиною їх втрати стала саме крадіжка).
 2. Здійсніть публікацію оголошення в місцевій газеті, про втрату відповідних документів, із зазначенням їх реквізитів.
 3. Далі необхідно звернутися до відповідного органу, що здійснив видачу оригіналу документа, для отримання його дубліката. Варто зазначити, якщо документ був виданий нотаріусом, необхідно звертатися до того ж нотаріуса, або в нотаріальний архів. Якщо документ видавався органом бюро технічної інвентаризації - заява про видачу дубліката видається в БТІ.
 4. У разі, якщо отримання дубліката неможливо, рекомендуємо звернутися до суду з позовом, для визнання права власності на об'єкт нерухомості. В такому випадку, рішення суду буде документом, що засвідчує право власності.
 5. Після того, як дублікат або рішення суду будуть отримані, далі необхідно звернутися з ними для реєстрації в спеціалізованому реєстрі прав на нерухоме майно.

Які документи потрібно подати для відновлення документів на нерухомість?

 1. Правильно оформлена заява, де необхідно вказати обставини, у зв'язку з якими реалізується процедура звернення.
 2. Оригінал друкованого видання, з оголошенням про втрату документів.
 3. Копії документів, що посвідчують особу заявника.
 4. Копії документів, що посвідчують факт привласнення ідентифікаційного номера платника податків.
 5. Довідка з органів поліції.
 6. Документ, що підтверджує внесення оплати, за надання послуги видачі дубліката (квитанція).

Рекомендуємо вжити певних заходів, спрямованих на збереження об'єкта нерухомості, що включають: перевірку, час від часу, інформації про нерухомість в електронному реєстрі, а також здійснити подачу заяви про заборону легалізації продажу, дарування такого майна, або відчуження його будь-яким іншим способом.

Чому варто звернутися за допомогою в нашу фірму?

Так, як ситуація, при якій були загублені, або ж вкрадені правовстановлюючі документи, може послужити підставою для здійснення із нерухомим майном шахрайських дій, необхідно оперативно вирішувати питання отримання дубліката. Самостійно це зробити виходить не завжди, у зв'язку з недостатньою обізнаністю в даному питанні.

Наші фахівці зможуть швидко та якісно надати послугу з відновлення документів на нерухомість, а при необхідності, зможуть допомогти зі складанням позовної заяви, метою якої є визнання права на нерухомість.

Адвокати нашої фірми є кваліфікованими фахівцями, що представлять Ваші інтереси в суді, і направлять всі сили для отримання по справі позитивного результату для клієнта. Ми гарантуємо якісний захист прав та законних інтересів наших клієнтів.

Як ми працюемо
Консультація

Консультація

Вибір пакета

Вибір пакета

Оплата

Оплата

Інформування

Інформування

Обслуговування

Обслуговування

Підготовка

Підготовка

Отримати безкоштовну консультацію від JUSTLEX