Сьогодні, всі ми намагаємося з особливою уважністю ставитися до документів, котрі засвідчують право власності на нерухомість, адже інвестування грошових коштів в об'єкти нерухомості, є найбільш надійним способом уникнути можливих ризиків. Природно, в разі втрати таких важливих документів, їх крадіжці, або ж пошкодження, їх власники приходять в жах, однак, не варто впадати в паніку, адже не існує безвихідних ситуацій.
Що робити?
У разі втрати документів, що засвідчують право власності на нерухомість, розпоряджатися нею стає практично неможливо.
Слід пам'ятати, що практично будь-який документ можна відновити шляхом отримання його дубліката. При цьому, Вам необхідно звернутися в той орган, що здійснював видачу такого документа.
Алгоритм дій для відновлення документів на нерухомість
- У зв'язку з тим, що документи на нерухомість мають високу цінність, рекомендуємо звернутися до відділу поліції, для отримання довідки, що свідчить про їх крадіжцку (в разі, якщо причиною їх втрати стала саме крадіжка).
- Здійсніть публікацію оголошення в місцевій газеті, про втрату відповідних документів, із зазначенням їх реквізитів.
- Далі необхідно звернутися до відповідного органу, що здійснив видачу оригіналу документа, для отримання його дубліката. Варто зазначити, якщо документ був виданий нотаріусом, необхідно звертатися до того ж нотаріуса, або в нотаріальний архів. Якщо документ видавався органом бюро технічної інвентаризації - заява про видачу дубліката видається в БТІ.
- У разі, якщо отримання дубліката неможливо, рекомендуємо звернутися до суду з позовом, для визнання права власності на об'єкт нерухомості. В такому випадку, рішення суду буде документом, що засвідчує право власності.
- Після того, як дублікат або рішення суду будуть отримані, далі необхідно звернутися з ними для реєстрації в спеціалізованому реєстрі прав на нерухоме майно.
Які документи потрібно подати для відновлення документів на нерухомість?
- Правильно оформлена заява, де необхідно вказати обставини, у зв'язку з якими реалізується процедура звернення.
- Оригінал друкованого видання, з оголошенням про втрату документів.
- Копії документів, що посвідчують особу заявника.
- Копії документів, що посвідчують факт привласнення ідентифікаційного номера платника податків.
- Довідка з органів поліції.
- Документ, що підтверджує внесення оплати, за надання послуги видачі дубліката (квитанція).
Рекомендуємо вжити певних заходів, спрямованих на збереження об'єкта нерухомості, що включають: перевірку, час від часу, інформації про нерухомість в електронному реєстрі, а також здійснити подачу заяви про заборону легалізації продажу, дарування такого майна, або відчуження його будь-яким іншим способом.
Чому варто звернутися за допомогою в нашу фірму?
Так, як ситуація, при якій були загублені, або ж вкрадені правовстановлюючі документи, може послужити підставою для здійснення із нерухомим майном шахрайських дій, необхідно оперативно вирішувати питання отримання дубліката. Самостійно це зробити виходить не завжди, у зв'язку з недостатньою обізнаністю в даному питанні.
Наші фахівці зможуть швидко та якісно надати послугу з відновлення документів на нерухомість, а при необхідності, зможуть допомогти зі складанням позовної заяви, метою якої є визнання права на нерухомість.
Адвокати нашої фірми є кваліфікованими фахівцями, що представлять Ваші інтереси в суді, і направлять всі сили для отримання по справі позитивного результату для клієнта. Ми гарантуємо якісний захист прав та законних інтересів наших клієнтів.