Технічний паспорт на нежитлове приміщення

Записатися на консультацію

Згідно з чинним законодавством, кожна будівля в нашій державі має мати повний перелік відповідних документів.

Технічним паспортом на нежитлове приміщення або ж будівлі, є документ, де позначається характеристика об'єкта нерухомості, а саме: загальна площа, а також, площа окремих приміщень, його призначення, описується технічний стан приміщення, кількість поверхів, кімнат. Він заповнюється на спеціально призначеному бланку з обов'язковим дотриманням вимог по оформленню.

Залежно від того, що розрізняють кілька видів будівель, які є нежитловою нерухомістю - виробничі або ж громадські, існує необхідність оформлення відповідного для кожного виду будівлі технічного паспорта.

Отримати технічний паспорт на приміщення (будівлю) необхідно у випадках:

  • Проведення перепланування;
  • При укладенні договору купівлі-продажу;
  • Під час проведення технічної експертизи;
  • Введення майна в експлуатацію;
  • У разі перетворення об'єкта нерухомості з житлового в нежитлове, або ж навпаки.

При купівлі або продажу нежитлового приміщення необхідно уважно вивчити техпаспорт на об'єкт. Параметри будівлі обов'язково повинні відповідати інформації, що позначена в документі. Для того, щоб упевнитися в правильності даних, можна провести поточну інвентаризацію, завдяки їй вдасться виявити всі зміни в об'єкті.

Реалізація процедури отримання технічного паспорта на нежитлове приміщення / будинок

Техпаспорт на нежитлову будівлю може оформитися і до здачі об'єкта нерухомості в експлуатацію. У такому випадку фахівці повинні провести первинну інвентаризацію об'єкта і заповнити встановлену форму технічного паспорта з позначенням в ньому всіх особливостей будівлі. Коли ж даний документ оформляється після реконструкції або при інших змінах технічного стану нежитлового приміщення, необхідне проведення поточної інвентаризації.

Для того, щоб отримати технічний паспорт на нежитлове приміщення, у спеціалізований орган (організацію, уповноважену на надання послуг технічної інвентаризації нежитлової нерухомості) необхідно подати наступні документи:

  1. Заява встановленого зразка.
  2. Паспорт заявника, а також його код платника податків (ІПН).
  3. При необхідності, довіреність на представлення інтересів.
  4. В оригіналі слід подати документ, який підтверджує право власності на нежитлове приміщення/ будинок.
  5. При необхідності проведення поточної інвентаризації, слід подати старий технічний паспорт.
  6. При наявності, слід подати проектну документацію, а також документ, що підтверджує право користування або право власності на землю.
  7. У певних випадках може знадобитися додаткова дозвільна документація.

Після подачі всіх документів, а також проведення інвентаризації, заявнику видається технічний паспорт на нежитлову нерухомість.

Оновлення техпаспорта на нежитлове приміщення (будівля)

Даний документ не має певного терміну дії, проте, у випадках реконструкції приміщення, або ж проведення перепланування, необхідно його оновлення.

Професіонали нашої юридичної компанії надають допомогу при отриманні технічних паспортів на нежитлові приміщення/ будівлі, а також з радістю нададуть консультації по усім додатковим питанням в даній сфері.

Вартість процедури оформлення техпаспорта і проведення технічної інвентаризації нежитлового приміщення буде залежати як від його площі, так і від терміну протягом якого необхідно провести процедуру, а також, від специфічних особливостей будівлі. Допомога наших спеціалістів буде дуже доречною, адже дана процедура є достатньо складною.

Як ми працюемо
Консультація

Консультація

Вибір пакета

Вибір пакета

Оплата

Оплата

Інформування

Інформування

Обслуговування

Обслуговування

Підготовка

Підготовка

Отримати безкоштовну консультацію від JUSTLEX