Реєстрація права власності на кооперативну квартиру

Записатися на консультацію

Пересічному громадянинові досить складно розібратися з усіма особливостями процедури легалізації права власності на кооперативну квартиру. Багато громадян у зв'язку зі своєю недостатньою правовою обізнаністю, до сих пір з упевненістю стверджують, що виплативши певні суми за кооператив, вони стали повноправними власниками квартири.

Для того, щоб самовільно розпоряджатися власною квартирою, що раніше перебувала у власності держави, або ж кооперативу, необхідно здійснити процедуру її реєстрації, адже придбати право власності на нерухомість Ви можете лише після проходження встановленої законом процедури її легалізації. Тільки після цього можливо здійснити продаж квартири, її дарування або передачу в спадок.

Що являє собою житловий кооператив?

Відповідно до норм спеціалізованого законодавства, зокрема закону, що носить назву «Про кооперацію», житловим кооперативом є юридична особа, що включає як фізичних, так і юридичних осіб, що організувалися на основі членства, метою яких є будівництво житлових будинків і забезпечення членів такого кооперативу, а також їх сімей житлом в ньому.

Діє житловий кооператив на підставі статуту, що є головним установчим документом такого об'єднання, у відповідності до якого діє дане об’єднання. Статут кооперативу має містити інформацію про його назву,відомості про місце реєстрації, порядок внесення пайових внесків, та інше.

Здійснення процедури реєстрації права власності на кооперативну квартиру

Необхідні документи:

 1. Документ, що посвідчує особу (паспорт).
 2. Документ, що підтверджує членство в кооперативі, або договір з ним.
 3. Ідентифікаційний номер платника податків.
 4. Технічний паспорт на квартиру.
 5. Документ, що підтверджує виплату паю в повному обсязі (довідка). У такому документі повинні бути зазначені дати, коли власник паю був прийнятий в кооператив, виплати всіх внесків, а також відображена печатка кооперативу і підпис його голови.
 6. Акт, який свідчить про прийом-передачі квартири.

Порядок дій

 • Звернення до кооперативу для отримання необхідних довідок;
 • Далі, необхідно здійснити оформлення технічного паспорта та проведення інвентаризації, звернувшись до місцевого органу Бюро технічної інвентаризації;
 • Далі, отримавши всі необхідні документи, слід звернутися в ЦНАП (Центр надання адміністративних послуг) або ж до державного або приватного нотаріуса з метою легалізації права власності на кооперативну квартиру.

Після здійснення всіх необхідні дій, особа матиме при собі наступні документи:

 1. Документ, що підтверджує право власності на квартиру (свідоцтво).
 2. Витяг з спеціалізованого реєстру, що підтверджує здійснення процедури реєстрації.
 3. Технічний паспорт.

На що слід звернути увагу?

 1. Здійснити процедуру реєстрації на кооперативну квартиру можливо лише після повного внесення членом кооперативу пайових внесків, до цього приватизація є неможливою.
 2. Після внесення останнього внеску і реєстрації права власності, власником квартири стає член кооперативу, його діти ж мають лише право проживання в такій квартирі.

У зв'язку з тим, що процедура реєстрації права власності на кооперативну квартиру є досить складною і трудомісткою, рекомендуємо звернутися за допомогою до нашої юридичної фірми. Наші фахівці нададуть весь спектр послуг в даній сфері і допоможуть зберегти особистий час клієнта.

Якщо ж Ви вирішили, що впораєтеся з цією процедурою самостійно, рекомендуємо уважно ознайомитися з нормами закону, що носить назву «Про кооперацію», а також Цивільним кодексом.

Як ми працюемо
Консультація

Консультація

Вибір пакета

Вибір пакета

Оплата

Оплата

Інформування

Інформування

Обслуговування

Обслуговування

Підготовка

Підготовка

Отримати безкоштовну консультацію від JUSTLEX