Приватизація садового будинку являє собою процес отримання права власності на садовий будинок, у визначеному законом порядку.
Так як довгий час громадяни, які мають у праві власності ділянки землі в садовому кооперативі, здійснювали на них будівництво садових будинків, прибудов до них, або ж інших будівель господарського призначення без належної процедури оформлення права них, такі об'єкти нерухомості вважаються самовільно побудованими. У зв'язку з цим, особи не мають можливості здійснити відчуження такого майна шляхом оформлення різних угод, або ж передати його в порядку спадкування.
Для того, щоб не виникало непорозумінь, при здійснення даної процедури, варто визначити, чим же відрізняється садовий будинок від дачі?
- Перш за все, дача призначена для проживання на ній в літній період, в зимовий час, як правило, в такому будинку не живуть. Садовий будиночок, може використовуватися як з метою недовгих ночівель в ньому, так і для зберігання в ньому інвентарю;
- Зводяться садові будиночки, на відміну, від дачних, як правило, з дерева;
- Також, їх характерною особливістю є відсутність будь-яких комунікацій, винятком може бути лише електрика.
Варто звернути увагу, що будівлі даного типу повинні бути зведені на земельній ділянці, що має цільове призначення - ведення садівництва.
Процедура здійснення приватизації садового будинку
Перш за все, необхідно пройти процедуру легалізації садового будинку.
Необхідні документи
- Правильно заповнена заява встановленої форми.
- Копія документа, що посвідчує особу заявника.
- Копія документа, про присвоєння ідентифікаційного номера платників податків.
- Документи, що підтверджують оплату державного мита за здійснені дії, а також - про оплату коштів за надання виписки.
- Копія документа, що підтверджує право власності на ділянку землі. Важливо пам'ятати, що особи, які є громадянами України, можуть безкоштовно отримати у власність земельну ділянку, з метою ведення садівництва, в разі, якщо його розмір не перевищує 0,12 гектара.
- Оригінал документа, що підтверджує факт готовності об'єкта до експлуатації (декларація). Це стосується об'єктів нерухомості, що є побудованими.
- Технічний паспорт на нерухомість.
- Документ, що підтверджує присвоєння об'єкті нерухомості поштової адреси.
- Довідка підтверджує участь в садовому кооперативі.
- Документ, що може підтвердити факт сплати заявником членських внесків.
- У разі представлення інтересів фізичної, або ж юридичної особи - необхідно подати правильно оформлену довіреність.
Сама процедура приватизації передбачає необхідність проведення інвентаризації садового будинку, а також оформлення на нього технічного паспорта.
Заявнику слід звернутися до органу приватизації з наступними документами:
- Заявою встановленого зразка;
- Документом, що посвідчує особу, а також ідентифікаційним кодом платника податків;
- Документом, що підтверджує факт внесення членських внесків в садове товариство.
Даний процес передбачає відвідування безлічі спеціалізованих органів, а також організацій для отримання всіх необхідних документів, що супроводжується багатогодинним марнуванням часу.
Завдяки багаторічному досвіду роботи наших співробітників в даній сфері, юридична фірма «JUSTLEX» надасть інформативні консультації з усіх питань, що цікавлять клієнта, і можуть виникнути в процесі проведення процедури реєстрації прав на садовий будинок і його приватизації. Крім цього, ми представимо Ваші інтереси в спеціалізованих органах і допоможемо зібрати всі необхідні документи.