Перш за все, розберемося з самим поняттям приватизації. Вона являє собою регламентований на рівні законодавства, порядок переходу права власності на квартиру, громадянам, що в ній зареєстровані.
Так, жителі України, можуть приватизувати, при достатніх підставах, житло, що перебуває у комунальній або ж державної власності.
Головними нормативними актами, що регулюють дане питання, і з якими слід ознайомитися для успішного здійснення процедури приватизації, є: спеціалізований Закон, що регулює процедуру приватизації об'єктів нерухомості державного житлового фонду, а так само положення, що роз'яснює порядок і процедуру отримання права власності на квартири та житлові будинки громадянами України, і носить відповідну назву.
Способи здійснення процедури присвоєння квартири в Києві
Спираючись на норми законодавства, можна сказати про існування таких способів реалізації даної процедури:
- Передача безоплатно особам, що є громадянами України, житлових приміщень у гуртожитку, квартир, а також будинків, з урахуванням наступної санітарної норми: двадцять один метр квадратний сукупної площі приміщення, на наймача, а також його кожного члена сім'ї. Також, слід враховувати десять квадратних метрів на одну сім'ю.
- Шляхом відчуження (через договір купівлі-продажу) надлишків загальної площі будинків, квартир, а також житла в гуртожитку, громадянам, що безпосередньо в них проживають, або ж стоять на черзі серед тих, кому потрібно поліпшити умови проживання.
Коли можлива безкоштовна передача квартир, незалежно від їх загальної площі?
- Квартири, які є однокімнатними, що були отримані особами, у разі знесення будівлі, або ж в разі виселення сімей з квартир, що раніше перебували в їх власності, однак, за умови, якщо в такому випадку громадянам раніше не була надана компенсація в грошовій формі;
- Для осіб, що мають пільгу в зв'язку з усуненням наслідків аварії Чорнобильської атомної електростанції;
- У разі проживання в квартирі громадян, що мають почесні звання, інвалідів першої та другої груп, ветеранів праці;
- Безоплатна передача квартири можлива для громадян України, що є військовослужбовцями;
- Квартири, де проживають багатодітні сім'ї (до них відносяться ті, що мають три і більше дитини).
Етапи процедури приватизації квартири в Києві
- Звернення в керуючу компанію або ж об'єднання власників багатоквартирних будинків, з документом, що посвідчує особу (паспортом), з метою:
- Отримання бланків для здійснення процедури приватизації;
- Також тут необхідно взяти заяву для оформлення техпаспорта на квартиру;
- Заповнення заявки на проведення приватизації квартири.
- Звернення до відділу приватизації, що функціонує при місцевій адміністрації міста Київ, зібравши при цьому наступні документи:
- Документом, що посвідчує особу (паспортом). Його необхідно подати також всім, що проживають в квартирі членам сім'ї;
- Ідентифікаційні коди платників податків, що також потрібно подати усіма членами сім'ї;
- Довідка з ОСББ або керуючої компанії;
- Заява, де необхідно вказати своє бажання пройти процедуру приватизації квартири. При наявності певних пільг, подається документ, що служить їх підтвердженням;
- Техпаспорт на квартиру.
- Після цього, Ви зможете стати повноправним власником нерухомості, що зможе підтвердити відповідне свідоцтво, видане уповноваженим органом.
- Далі, необхідно здійснити процедуру звернення до спеціалізованого органу, з метою легалізації свого права власності на об'єкт нерухомості.
Після цього до Фонду державного майна, передається певний перелік документів, з метою приватизації квартири.
Так як дана процедура є неймовірно об'ємної і складної, рекомендуємо звернутися за допомогою до фахівців нашої компанії. Наші співробітники зможуть надати допомогу при вирішенні всіх питанням в даній сфері.