Оформлення права власності на будинки, побудовані до 1992 року

Записатися на консультацію

У нашій країні, досить поширеною проблемою є відсутність у громадян документів, що є підтвердженням права їх володіння об'єктами нерухомості.

Відповідно до норм нашого законодавства, легалізація права власності на будинки, що були побудовані до 1992 року, а також подальша видача свідоцтва, що підтверджує власність особи, може здійснюватися без проведення технічної інвентаризації, тобто має спрощений характер.

У разі самостійного проведення даної процедури, варто ознайомитися із нормативною базою, що регламентує дане питання.

Об'єкти, що підлягають реєстрації в порядку спрощеноюї процедури, обов'язково повинні відповідати наступному:

  • Бути розміщеними в межах сформованих сільських рад, і при цьому, їх будівництво повинно бути завершено до 1992 року, саме - до 5 серпня;
  • До них можуть відноситися будинки житлового призначення, садибного типу, дачні будинки, садові, а також ті споруди, що відносяться до них і є присадибними.

Процедура легалізації права власності

Документи, що будуть потрібні

  1. Документ, що засвідчує особу (паспорт громадянина України).
  2. Ідентифікаційний код платника податків.
  3. Виписка (або ж довідка) з погосподарської книги, що робиться сільською радою.
  4. Всі документи, що стосуються земельної ділянки і є в наявності у заявника.

Варто відзначити, що виписка (або ж довідка) з погосподарської книги, є документом, що заміняє технічний паспорт (коли він відсутній). Цей документ може надаватися органом сільської ради, що є виконавчим, а коли він не створений, - головою сільської ради. У певних випадках, довідка може видатися спеціалізованою архівною установою.

Якщо говорити про документи, що стосуються земельної ділянки, де були зведені споруди, то заявник має право не надавати до органу, уповноваженого на проведення легалізації права власності, документи, що підтверджують законне володіння такою ділянкою. Для посвідчення володіння, вистачить мати рішення ради, яке підтверджує виділення землі у власність заявника.

Термін оформлення даної процедури може бути індивідуальним, і залежить від кожного конкретного випадку.

Куди звертатися?

На сьогоднішній день, повноваження з реєстрації прав на нерухомість мають виконавчі комітети міських рад. Крім цього, Ви можете звернутися до акредитованих суб'єктів (юридичних осіб), що в установленому законом порядку, отримали право на проведення легалізації, або ж до приватних / державних нотаріусів, державних реєстраторів.

Варто пам’ятати, що в певних випадках, реєстратори можуть відмовити заявнику в проведенні процедури легалізації, якщо це передбачено чинним законодавством. Це негативне рішення може стати перешкодою на шляху до отримання права власності на нерухомість.

Для того, щоб не виникло певних непорозумінь, рекомендуємо звернутися за допомогою до фахівців нашої юридичної фірми. Завдяки спеціалізованим знанням в сфері оформлення права власності на будинок, дана процедура може бути проведена більш грамотно і швидко. Навіть якщо заявником вже самостійно здійснилася подача документів, ми зможемо посприяти у прискоренні їх розгляду. Вам не буде потрібно самостійно налагоджувати зв'язки в органах реєстрації, адже це за вас зробимо ми. Також, ми надаємо консультації з усіх питань, що цікавлять клієнта.

Надання послуг співробітниками нашої фірми реалізується за дорученням - спеціально оформленим, письмовим документом, що дає право представляти інтереси клієнта в спеціалізованих органах, а також здійснювати від його імені інші дії, що мають юридичне значення.

Як ми працюемо
Консультація

Консультація

Вибір пакета

Вибір пакета

Оплата

Оплата

Інформування

Інформування

Обслуговування

Обслуговування

Підготовка

Підготовка

Отримати безкоштовну консультацію від JUSTLEX