Документи для продажу земельної ділянки

Записатися на консультацію

Земельна ділянка є об'єктом нерухомості, що перебуває в досить складному правовому регулюванні. Пов'язано це, перш за все, з тим, земля, відповідно до норм нашої конституції - це національне багатство, що має використовуватися лише за призначенням і в чітко регламентованому законом порядку.

При необхідності продажу ділянки землі, рекомендуємо звернутися за допомогою до фахівців нашої юридичної фірми, співробітники якої є знавцями земельного права та мають багаторічний досвід роботи в даній сфері. Варто звернути увагу, що для уникнення проблем, що можуть виникнути в майбутньому, при продажу земельної ділянки, необхідно перевірити його стан і всю документацію.

Для оформлення угоди з продажу земельної ділянки, необхідно вибрати нотаріуса, що може бути як приватним, так і державним.

Перелік необхідних документів для продажу земельної ділянки

 1. Документи, що підтверджують особу, як продавця, так і покупця. При цьому, обов'язково зверніть увагу, що всі фото повинні бути вклеєні своєчасно.
 2. Ідентифікаційні номери платників податків, осіб, які беруть участь при укладені угоди.
 3. Документи, що підтверджують право власності на ділянку землі. Варто звернути увагу, що даний документ повинен містити відомості про адресу такого об'єкта, а також, інформацію про орган, що видав його.
 4. Документ, що підтверджує вартість ділянки землі (видається незалежним експертом - оцінювачем).
 5. Інформація, з земельного кадастру, що подається у вигляді витягу.
 6. Документ у вигляді довідки, що підтверджує відсутність у продавця заборгованостей оп оплаті податку на землю.

В окремих випадках можуть знадобитися і інші документи для продажу земельної ділянки

 1. Якщо особа, що є продавцем, перебуває в шлюбі, необхідно надати: документ, що посвідчує особу чоловіка / дружини, їх копії ідентифікаційного номера платників податків, документ, що підтверджує факт реєстрації шлюбу, а також, згода другого з подружжя на реалізацію продажу ділянки землі. Варто відзначити, що згоду на продаж необхідно оформити в письмовому вигляді і засвідчити нотаріально, якщо друга особа подружжя відсутня при укладенні договору купівлі-продажу.
 2. У разі, якщо продавець раніше був одружений, необхідно подати документ, що підтверджує факт розлучення.
 3. Коли земельна ділянка знаходиться у спільній власності, що належить кільком фізичним або ж юридичним особам, то при продажу певної частки даного об'єкта, потрібно подати документ, що підтверджує відмову інших власників від переважного права на купівлю.
 4. У разі укладення договору-купівлі продажу неповнолітньою особою, потрібна подача угоди органів опіки.
 5. Під час укладання угоди, коли покупцем є неповнолітня особа, потрібно отримати згоду його матері або батька, а при їх відсутності, осіб, що їх замінюють.
 6. При продажу земельної ділянки для здійснення на ньому будівельних робіт, потрібно подати спеціальну довідку, що підтверджує факт відсутності будівель на такому об'єкті.
 7. При продажу ділянки землі для використання її в цілях здійснення особистого сільського господарства, потрібно подача довідки, що засвідчує факт того, що даний об'єкт не є паєм. Даний документ оформляється в сільській раді.

Слід зазначити, що даний перелік не є вичерпним, адже кожен випадок є індивідуальним, і може вимагати надання також іншої документації.

Правильно оформлені документи служать гарантією швидкого та безпроблемного укладання угоди купівлі-продажу. Наші фахівці нададуть інформативні консультації, як в усному, так і в письмовому вигляді, з усіх питань клієнта.

Як ми працюемо
Консультація

Консультація

Вибір пакета

Вибір пакета

Оплата

Оплата

Інформування

Інформування

Обслуговування

Обслуговування

Підготовка

Підготовка

Отримати безкоштовну консультацію від JUSTLEX