Пайова участь передбачає собою здійснення грошових внесків забудовниками, які є інвесторами, до місцевого бюджету, з метою розвитку соціальної, інженерної і транспортної інфраструктури. Головним нормативним актом, що регулює дане питання, є закон, що носить назву «Про містобудівну діяльність».
Випадки внесення пайових внесків фізичними та юридичними особами:
- Проведення будівельних робіт або ж робіт, пов'язаних з реконструкцією в межах міста;
- Вкладення інвестицій в будівництво приміщень, що є нежитловими;
- Реалізація перепланування приміщень, не залежно від того, чи є вони житловими чи ні, а також від зміни при цьому їх призначення;
- При здійсненні переобладнання, або ж зміні профілю об'єктів, що мають як виробниче, так і невиробниче призначення;
- Перетворення, в установленому порядку, житлових будинків на нежитлові.
Договір пайової участі
Дана угода укладається з метою визначення між особами, що є його сторонами, процедури розподілу між ними передбачених частин нерухомого об'єкту, будівництво якого завершено.
Іншими словами, договір пайової участі, є способом залучення коштів як фізичних, так і юридичних осіб, з метою зведення нерухомості (будинків), і подальшої передачі його частин пайовикам, відповідно до зроблених ними внесків.
Плюси укладення угод даного виду:
- Нерухомість купується по досить вигідній вартості.
- Можливість внесення грошових коштів за нерухоме майно в розстрочку. Оформити це можна в індивідуальному порядку, заздалегідь домовившись про суму періодичних вкладень.
- Простота процедури, а також її надійність.
Недоліки укладення угод даного виду:
- Можливість подвійного продажу однієї і тієї ж частини майна. У зв'язку з тим, що облік внесення платежів за певну квартиру веде тільки забудовник, безліч нечистих на руку забудовників, здійснюють продаж однієї і тієї ж квартири кільком особам відразу.
- Затягування термінів будівництва, що пов'язано з пробілами в законодавстві щодо врегулювання питання інвестування даного виду.
- Ризики, пов'язані з банкрутством будівництва.
- Втрата об'єкта, за яким відтворювалося інвестування. Наприклад, при несвоєчасній оплаті кредиту забудовником, і стягнення будинку кредитором.
Наші юристи допоможуть мінімізувати ризики, при укладанні договору пайової участі шляхом:
- Перевірки назви об'єкта нерухомості, будівництво якого здійснюється;
- Вивчення документа, що підтверджує право на здійснення будівельних робіт (ліцензії відповідного виду);
- Аналізу та вивчення характеристик ділянки землі, де відтворюється будівництво (при цьому, перевіряються документи, що підтверджують право на землю, цільове призначення землі);
- Передбачення в угоді негативних наслідків для забудовника, в разі невиконання ним своїх зобов'язань.
Чому варто звернутися за допомогою в нашу фірму?
Наші співробітники є професіоналами, що допоможуть Вам при укладенні договору пайової участі, зможуть проаналізувати і акцентувати увагу клієнта на всіх його важливих деталях, а також, внести положення, що зможуть мінімізувати ризики, при оформленні угоди. Ми готові надати комплексні консультації по усім додатковими питанням, що виникли у Вас, у зв’язку з розглядом данного питання. Завдяки нашій роботі, Ви зможете бути захищені з правової точки зору. Наші юристи гарантують якісне виконання послуги в чітко обумовлені терміни.