Пайова участь

Записатися на консультацію

Пайова участь передбачає собою здійснення грошових внесків забудовниками, які є інвесторами, до місцевого бюджету, з метою розвитку соціальної, інженерної і транспортної інфраструктури. Головним нормативним актом, що регулює дане питання, є закон, що носить назву «Про містобудівну діяльність».

Випадки внесення пайових внесків фізичними та юридичними особами:

 • Проведення будівельних робіт або ж робіт, пов'язаних з реконструкцією в межах міста;
 • Вкладення інвестицій в будівництво приміщень, що є нежитловими;
 • Реалізація перепланування приміщень, не залежно від того, чи є вони житловими чи ні, а також від зміни при цьому їх призначення;
 • При здійсненні переобладнання, або ж зміні профілю об'єктів, що мають як виробниче, так і невиробниче призначення;
 • Перетворення, в установленому порядку, житлових будинків на нежитлові.

Договір пайової участі

Дана угода укладається з метою визначення між особами, що є його сторонами, процедури розподілу між ними передбачених частин нерухомого об'єкту, будівництво якого завершено.

Іншими словами, договір пайової участі, є способом залучення коштів як фізичних, так і юридичних осіб, з метою зведення нерухомості (будинків), і подальшої передачі його частин пайовикам, відповідно до зроблених ними внесків.

Плюси укладення угод даного виду:

 1. Нерухомість купується по досить вигідній вартості.
 2. Можливість внесення грошових коштів за нерухоме майно в розстрочку. Оформити це можна в індивідуальному порядку, заздалегідь домовившись про суму періодичних вкладень.
 3. Простота процедури, а також її надійність.

Недоліки укладення угод даного виду:

 1. Можливість подвійного продажу однієї і тієї ж частини майна. У зв'язку з тим, що облік внесення платежів за певну квартиру веде тільки забудовник, безліч нечистих на руку забудовників, здійснюють продаж однієї і тієї ж квартири кільком особам відразу.
 2. Затягування термінів будівництва, що пов'язано з пробілами в законодавстві щодо врегулювання питання інвестування даного виду.
 3. Ризики, пов'язані з банкрутством будівництва.
 4. Втрата об'єкта, за яким відтворювалося інвестування. Наприклад, при несвоєчасній оплаті кредиту забудовником, і стягнення будинку кредитором.

Наші юристи допоможуть мінімізувати ризики, при укладанні договору пайової участі шляхом:

 • Перевірки назви об'єкта нерухомості, будівництво якого здійснюється;
 • Вивчення документа, що підтверджує право на здійснення будівельних робіт (ліцензії відповідного виду);
 • Аналізу та вивчення характеристик ділянки землі, де відтворюється будівництво (при цьому, перевіряються документи, що підтверджують право на землю, цільове призначення землі);
 • Передбачення в угоді негативних наслідків для забудовника, в разі невиконання ним своїх зобов'язань.

Чому варто звернутися за допомогою в нашу фірму?

Наші співробітники є професіоналами, що допоможуть Вам при укладенні договору пайової участі, зможуть проаналізувати і акцентувати увагу клієнта на всіх його важливих деталях, а також, внести положення, що зможуть мінімізувати ризики, при оформленні угоди. Ми готові надати комплексні консультації по усім додатковими питанням, що виникли у Вас, у зв’язку з розглядом данного питання. Завдяки нашій роботі, Ви зможете бути захищені з правової точки зору. Наші юристи гарантують якісне виконання послуги в чітко обумовлені терміни.

Як ми працюемо
Консультація

Консультація

Вибір пакета

Вибір пакета

Оплата

Оплата

Інформування

Інформування

Обслуговування

Обслуговування

Підготовка

Підготовка

Отримати безкоштовну консультацію від JUSTLEX