Введення в експлуатацію об'єкта

Записатися на консультацію

Юридична фірма «JUSTLEX» надасть послуги в сфері введення об'єкта в експлуатацію. Наші фахівці мають величезний досвід роботи в даному напрямку, що дозволить досягти максимально ефективного результату для клієнта.

Введення в експлуатацію є останнім кроком до завершення процесу реконструкції або ж будівництва об'єкта. При реалізації даного етапу, особа, що здійснює забудову, повинна мати всі необхідні документи, що зможуть підтвердити належний стан об'єкта, що відповідає всім нормам і стандартам, що дозволяє реалізувати введення його в експлуатацію.

Законодавство нашої країни передбачає, що для підтвердження введення в експлуатацію об'єкта, забудовник повинен мати при собі такі документи:

  • Декларація, яка підтверджує, що об'єкт будівництва перебуває в готовності, якщо планується введення в експлуатацію об'єкта, що належить першій, другій або третій категорії складності;
  • Документ, що підтверджує прийняття об'єкта в експлуатацію (сертифікат) - якщо планується введення в експлуатацію об'єкта, що належить до четвертої чи п'ятої категорії.

Варто відзначити, що самовільна реалізація даної процедури є незаконною і може припускати певну відповідальність для забудовника. Проведення процедури введення в експлуатацію об'єкта в офіційному порядку дозволить: без проблем реалізовувати право володіння об'єктом, здійснити оформлення документів, що видаються органами санітарної служби, а також ветеринарної служби, для експлуатації об'єкта, підключити об'єкт будівництва до всіх необхідних для успішної реалізації своїх функцій ресурсів.

Реалізація процедури легалізації декларації про готовність

Незважаючи на те, що на законодавчому рівні, визначається, що для введення в експлуатацію об'єкта, забудовнику потрібно подати в спеціалізований орган - Державну інспекцію архітектурно - будівельного контролю тільки бланк декларації або ж готовності, варто відзначити, що без технічного паспорта реалізувати дану процедуру буде неможливо . Таким чином, можна зробити висновок про те, що перед зверненням до уповноваженого органу, забудовнику буде необхідно провести технічну інвентаризацію.

Після подачі декларації, місцевий орган інспекції архітектурно - будівельного контролю, зобов'язується протягом десяти днів прийняти рішення про легалізацію такого документа, що має бути підтверджено внесенням даних до Єдиного реєстру, або ж відміткою на іншому екземплярі.

Для реєстрації декларації, забудовнику потрібно внести в документ наступні дані:

  1. Інформація про вартість фондів, що є основними і будуть прийняті в експлуатацію.
  2. Дані, що підтверджують вартість будівництва, що підтверджуються кошторисом.
  3. Інформація про передбачені проектом роботи в протипожежній сфері, сфері охорони праці, а також в сфері охорони навколишнього середовища.
  4. Основні показники об'єкта, що включають продуктивність, місця для роботи та інші.
  5. Дані про наявність місць для зберігання транспорту (тимчасового або ж постійного).

Реалізація отримання сертифіката про прийняття об'єкта в експлуатацію

Для отримання даного документа, також необхідно звернутися до Державної інспекції архітектурно - будівельного контролю з відповідною заявою, а також актом, що підтверджує готовність об'єкта і проведення всіх запланованих робіт.

В таких документах повинна бути відображена інформація про:

  1. Головні будівельні показники.
  2. Дані про осіб, які беруть участь в будівництві.
  3. Інформацію про документації дозвільного характеру (ліцензії на здійснення будівництва).
  4. Інформацію про документації проектного типу.

Варто відзначити, що інспекція може прийняти як позитивне, так і негативне рішення про видачу документів, що підтверджують введення об'єкта в експлуатацію. Найбільш поширеними причинами для відмови є наступні:

  • Якщо забудовник надав документи не в повному обсязі, або ж некоректно оформив їх;
  • При з'ясуванні, що інформація в документах є недостовірною;
  • У випадку, якщо об'єкт не відповідає існуючим вимогам проектної документації, а також стандартам, розробленим на державному рівні.

У разі, якщо ж було прийнято позитивне рішення про введення в експлуатацію і видачу сертифіката, забудовник зобов'язується надати копію такого документа протягом семи днів до органу самоврядування місцевого призначення, і повідомити пожежний та техногенний органи безпеки про початок експлуатації об'єкта.

Як ми працюемо
Консультація

Консультація

Вибір пакета

Вибір пакета

Оплата

Оплата

Інформування

Інформування

Обслуговування

Обслуговування

Підготовка

Підготовка

Отримати безкоштовну консультацію від JUSTLEX