Разова імпортна ліцензія. Разова експортна ліцензія

Записатися на консультацію

Індивідуальною ліцензією є спеціальний дозвіл, що видається на термін, необхідний для реалізації операцій з імпорту або ж з експорту, однак, не більше, ніж на один рік. Отримання дозволу даного виду потрібно для індивідуальних підприємців, або ж юридичних осіб, якщо по відношенню до них були застосовані обмеження, що передбачають використання індивідуальної процедури ліцензування.

Уповноваженим органом, що може видавати ліцензію індивідуального характеру, з метою реалізації операції, пов'язаної із зовнішньою економікою, є Міністерство, що реалізує діяльність в сфері розвитку економіки і торгівлі в нашій країні, а також адміністрації, що знаходяться в областях або місті Київ.

Підставою для видачі дозволу даного виду є довіреність, що повинна бути оформлена у відповідності з усіма вимогами законодавства, а також при собі необхідно мати паспорт. Договори (угоди), що укладаються між особами, які здійснюють діяльність, пов'язану з зовнішньої економікою і такими, що підпадають під дію індивідуальної процедури ліцензування, зобов'язані передбачати умови, що є істотними відповідно до норм законодавства нашої країни. Варто відзначити, що якщо суб'єктами були внесені певні зміни в договори, що частково змінюють істотні умови, то їм необхідно реалізувати отримання нової індивідуальної ліцензії, попередня ж буде одразу анульована.

Важливо знати, що суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності, на яких поширюється санкція,що передбачає індивідуальне ліцензуванню, зобов'язані подавати до органів податкової інспекції не тільки звітність фінансового характеру за рік, а й щомісячні дані, що включають інформацію про сплачені обов'язкові платежі на імпортування та експортування.

Необхідні документи для реалізації процедури отримання разових імпортних, експортних ліцензій

 1. Витяг з Єдиного реєстру, що містить інформацію про індивідуального підприємця, або ж юридичну особу. Такий документ можна подати в копії, проте він обов'язково підлягає засвідченню підписом керівника і печаткою підприємства.
 2. Договір про зовнішньоекономічну діяльність, а також всі необхідні доповнення до нього. Він також може бути поданий в копії, з посвідченням підписом керівника і печаткою підприємства.
 3. Документ, що підтверджує походження товару (сертифікат), або ж висновок експерта, який підтверджує, що товар був вироблений в певній країні.

Варто зазначити, що уповноважений орган може вимагати й інші документи, що зможуть підтвердити інформацію, зазначену в заяві або ж договорі.

Що стосується терміну розгляду документів, відповідно до законодавства, він визначається двадцятьма днями, з моменту їх подачі.

Перевагами отримання разових імпортних або ж експортних ліцензій є наступні:

 • Законний дозвіл на реалізацію операції, пов'язаної із зовнішнім економікою;
 • Даний документ обов'язково повинен мати місце при моменті, коли товар буде перетинати кордон;
 • Законно отриманий дозвіл - це єдиний спосіб для суб'єкта реалізувати діяльність, пов'язану із зовнішнім економікою;
 • Такий документ послужить підставою для реалізації операцій за розрахунками, суб'єктами що потрапляють під дію режиму індивідуального ліцензування.

У зв'язку з тим, що отримання разових ліцензій для здійснення імпорту або експорту є досить не простою і заплутаною процедурою, рекомендуємо звернутися за допомогою до фахівців юридичної фірми «JUSTLEX». Наші фахівці мають багаторічний досвід роботи в даній сфері, що дозволить вирішити питання клієнта з максимально ефективним результатом. Ми знайдемо індивідуальний підхід до кожного, завдяки чому отримуємо позитивні відгуки від клієнтів.

В спектр послуг, що надаються нашою компанією входять:

 • Надання консультацій, як в усному, так і в письмовому вигляді;
 • Оформлення та аналіз всіх необхідних для отримання разової ліцензії документів;
 • Їх подача в уповноважений орган;
 • Отримання дозвільного документа від імені клієнта.

У разі реалізації суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності без спеціальної ліцензії, на законодавчому рівні передбачена відповідальність адміністративного характеру у вигляді штрафу.

Як ми працюемо
Консультація

Консультація

Вибір пакета

Вибір пакета

Оплата

Оплата

Інформування

Інформування

Обслуговування

Обслуговування

Підготовка

Підготовка

Отримати безкоштовну консультацію від JUSTLEX