Отримання індивідуальної валютної ліцензії НБУ

Записатися на консультацію

Юридична фірма «JUSTLEX» надасть допомогу при оформленні індивідуальної валютної ліцензії. Наші фахівці мають багаторічний досвід роботи в даній сфері, що дозволить досягти максимально ефективного результату для клієнта.

Законодавством нашої країни передбачається, що використовувати іноземну валюту як засіб здійснення платежу дозволяється лише в певних випадках, що включають:

  • Випадок, коли банк, що має на це повноваження, виступає ініціатором, або ж одержувачем реалізованої процедури з валютними цінностями (проте варто пам'ятати про те, що це стосується лише тих процедур, на які банк, в установленому законом порядку, отримав ліцензію);
  • Випадок, коли реалізатором операції пов'язаної з валютою є нерезидент України (інвестор із зарубіжжя). Варто відзначити, що дане положення має на увазі операції, що реалізуються тільки через рахунок, який є інвестиційним і належить іноземному інвестору. При цьому, відкритий він повинен бути в банку, що має повноваження на проведення інвестицій на територію нашої держави, а також на повернення їх, і інших доходів, пов'язаних з реалізацією цієї процедури;
  • В інших випадках, передбачених законодавством.

Що стосується всіх інших випадків, то необхідно отримання ліцензії на валютні операції, що видається Національним банком України. Важливо відзначити, що документ такого типу може бути виданий уповноваженим органом лише у тому випадку, якщо використання валюти, що є іноземною, як засобу, для здійснення платежів, буде досить обґрунтованим. Термін дії такого документа дорівнює одному року.

Процедура видачі дозволу (ліцензії) на валютні операції

Особа має звернутися до Національного банку України з наступними документами:

  1. Правильно оформленою заявою на здійснення видачі спеціального документа - ліцензії.
  2. Витяг з Єдиного реєстру, що містить інформацію про легалізацію юридичної або ж фізичної особи. Крім цього, необхідно подати документ, який підтверджує факт того, що Ви є платником податків. Такі документи повинні бути в належному порядку засвідчені.
  3. Копії документа, що посвідчує особу заявника (паспорта), з усією інформацією про заявника, особистого характеру.
  4. Ідентифікаційний номер платника податків заявника, або ж довідка, що підтверджує факт того, що такий документ у особи відсутній.
  5. Довідки, які містять інформацію про відкриття заявником рахунків в банках, що мають повноваження на надання операцій з валютами.
  6. Документи, що можуть підтвердити виникнення зобов'язань, що необхідно погасити іноземною валютою. У разі, коли такі документи відсутні - заявник має право подати бізнес - план (його копію), відповідно до якого, в подальшому виникнуть такі обставини.
  7. Висновок від органу територіального підрозділу Національного банку, про те, що заявник відповідає всім необхідним вимогам. Даний документ підлягає видачі протягом двох тижнів після подачі документів на розгляд.

Після цього, всі документи розглядаються безпосередньо Національним банком України. Термін їх розгляду на цьому рівні, дорівнює двадцяти п'яти дням. Бувають випадки, коли банку потрібно надати додаткові документи, в зв'язку з цим, термін розгляду може збільшитися ще на десять робочих днів.

У зв'язку з тим, що дана процедура є досить непростою, Вам буде потрібна допомога фахівців. Рекомендуємо звернутися в юридичну компанію «JUSTLEX».

Що стосується вартості надання послуги отримання індивідуальної валютної ліцензії НБУ, то це залежить від безлічі факторів, серед яких можна виділити наявність або відсутність у заявника документів, необхідних для реалізації процедури, а також терміновості надання послуги. Ми надаємо допомогу за прийнятними цінами, що жодним чином не позначається на якості надання послуг. Рекомендуємо уточнити це питання при особистій зустрічі з представниками нашої компанії.

Як ми працюемо
Консультація

Консультація

Вибір пакета

Вибір пакета

Оплата

Оплата

Інформування

Інформування

Обслуговування

Обслуговування

Підготовка

Підготовка

Отримати безкоштовну консультацію від JUSTLEX