Ліцензія на роздрібну торгівлю алкоголем і тютюном

Записатися на консультацію

У разі, якщо Ви маєте намір організувати свій бізнес, зареєструвавши магазин, кафе, ресторан, або інший заклад громадського харчування, варто знати про те, що для реалізації алкоголю та тютюнових виробів, необхідно буде отримати спеціальну ліцензію. Фахівці юридичної фірми «JUSTLEX» нададуть свої послуги з надання допомоги в реалізації даної процедури.

Спектр наших послуг охоплює:

 • Надання консультацій, як в усному, так і в письмовому вигляді;
 • Надання допомоги при оформленні необхідних документів;
 • Подача документів в спеціалізований орган ліцензування;
 • Отримання ліцензії від імені клієнта.

Якщо Ви збираєтеся зайнятися роздрібною торгівлею спирту, чий вигляд відноситься до етилового звичайного або питного, а також коньячного або ж плодового, варто знати, що здійснення такої діяльності забороняється законодавством. Також необхідно врахувати, що ліцензія на роздрібну торгівлю такими специфічними продуктами як тютюн і алкоголь, видається один раз на рік, а також проходить реєстрацію в органах податкової служби. При цьому, площа для торгівлі за своїм розміром, відповідно до вимог, повинна бути не менше двадцяти метрів квадратних. Крім цього, існує вимога відповідно до якої, розміщення такої площі не повинно бути в межах шкіл, дитячих садків, спортивних установ, а також установ з охорони праці. Також, важливо зазначити, що якщо Ви плануєте з одного місця реалізовувати і алкоголь і тютюн, то необхідно отримати дві ліцензії на кожен вид товару.

Процедура оформлення дозволів на роздрібну торгівлю алкоголем і тютюном

Перш за все, особі, що має намір приступити до даної процедури, необхідно привести в належний вигляд приміщення, де буде реалізовуватися роздрібна торгівля тютюном і алкоголем, а саме, зробити так, щоб воно відповідало всім вимогам по санітарії, гігієни, а також пожежним вимогам. Крім цього, приміщення має бути укомплектовано належним технічним обладнанням, і пристосовано для зручної реалізації діяльності.

Далі необхідно звернутися в спеціалізований орган - податкову службу, при якій формується ліцензійна комісія. Для звернення потрібно підготувати перелік документів, що передбачають:

Для отримання дозволу на торгівлю алкоголем:

 1. Правильно заповнену заяву на видачу ліцензії.
 2. Документ, що підтверджує факт реєстрації розрахункового апарату, в приміщенні, де буде здійснюватися діяльність.
 3. Копія документа, що підтверджує сплату державного мита за отримання ліцензії.

Для отримання дозволу на торгівлю тютюном:

 1. Правильно заповнену заяву на видачу ліцензії.
 2. Копія документа, що підтверджує сплату державного мита за отримання ліцензії.

Можуть виникнути випадки, коли ліцензія може призупиняти свою дію, або ж визнатися анульованою. Що стосується першого випадку, то це можливо, якщо суб'єктом підприємництва невчасно був внесений платіж за ліцензію. Таке рішення приймається органом, що наділений повноваженнями на видачу ліцензії для цього типу, на термін, поки борг не буде погашений. Другий же випадок (анулювання), можливий, якщо:

 • Підприємець самостійно здійснив подачу заяви в спеціалізований орган про ануляцію ліцензії;
 • Прийняття рішення про скасування реєстрації суб'єкта підприємництва;
 • У випадку, якщо при призупиненні дії дозволу, оплата не була внесена протягом тридцяти днів, після прийняття рішення про призупинення;
 • Якщо судом було підтверджено факт здійснення торгівлі алкоголем або сигаретами без дотримання марок акцизного податку;
 • При наявності судового рішення про переміщення алкоголю або сигарет без контролю митниці;
 • При здійсненні торгівлі алкоголем, особам, які не досягли вісімнадцятирічного віку, або ж в місцях, не визначених для такої мети.

Що стосується вартості надання послуги отримання ліцензії на роздрібну торгівлю, то це залежить від безлічі факторів, серед яких можна виділити наявність або відсутність у заявника документів, необхідних для реалізації процедури, а також терміновості надання послуги. Ми надаємо допомогу за прийнятними цінами, що жодним чином не позначається на якості надання послуг. Рекомендуємо уточнити це питання при особистій зустрічі з представниками нашої компанії.

Як ми працюемо
Консультація

Консультація

Вибір пакета

Вибір пакета

Оплата

Оплата

Інформування

Інформування

Обслуговування

Обслуговування

Підготовка

Підготовка

Отримати безкоштовну консультацію від JUSTLEX