Процедура легалізації документів буде необхідна, коли Ви маєте намір виїхати за межі нашої країни для навчання, отримання роботи або ж з іншою певною метою.
Легалізація є процедурою, що має формальний характер і реалізується з метою надання документу офіційного значення за межами України для їх надання в уповноважені органи інших держав.
Способи легалізації документів можуть бути наступними:проводитися шляхом проставлення апостиля безпосередньо на документі, або ж у вигляді додатку до нього або ж консульствами.
Апостилювання документів
Апостилем є спеціалізований штамп, що відображається на документах офіційного призначення, що надходять від держав, що підписали Гаазьку конвенцію, норми якої скасували необхідність в легалізації документів. Проставлення апостиля підтверджує справжність таких обов'язкових реквізитів документа, як штампи, підписи або ж печатка.
Повноваження здійснення даної процедури надано таким уповноваженим установам:
- Відділам легалізації актів цивільного стану;
- Міністерству, яке здійснює функції в сфері іноземних справ;
- Міністерству, яке здійснює функції в сфері науки і освіти нашої держави;
- Міністерству юстиції нашої країни.
Подвійний апостиль:
Даний порядок передбачає наступний обов'язковий переклад документа, а також, обов'язкове нотаріальне посвідчення підпису особи, що проводила таке переведення і подальше апостилювання перекладу документів в Міністерстві юстиції нашої країни.
Легалізація консульствами:
Легалізація документів консульствами передбачає їх посвідчення в Міністерстві юстиції України (в певних випадках в іншій уповноваженій установі), слідом - в Міністерстві, що здійснює функції в сфері іноземних справ, а після - в спеціалізованому відділі легалізації того консульства, що відноситься до країни, для якої здійснюється дана процедура.
Особливості процедури легалізації документів
- З метою подачі документів на легалізацію консульством від імені клієнта необхідно оформити спеціальний документ - довіреність, що буде містити відомості про представлення інтересів. У разі, коли особа, яка є власником документів, знаходиться за межами нашої держави, є можливим скласти довіреність прямо в українському консульстві на території іноземної держави;
- Якщо потрібно легалізувати освітні документи, печатки про легалізацію можуть ставитися на засвідчених нотаріально копіях таких документів;
- Якщо потрібно легалізувати документи, що видавалися органами реєстрації актів цивільного стану, потрібно подавати їх новий зразок. Коли в іноземній державі є чинним старий зразок, то може бути подана засвідчена нотаріально копія;
- Для здійснення даної процедури, при подачі документів юридичними особами, потрібно оформити лист супровідного характеру, що складається на формалізованому бланку підприємства і має містити підпис керівника та печатку. В даному документі потрібно вказати відомості людини, що буде здійснювати надання документів.
Наша компанія має в своєму штаті досвідчених фахівців, що готові надати комплексні послуги в даній сфері. Завдяки нашій роботі, Вам вдасться уникнути труднощів і заощадити свій особистий час.
Ми гарантуємо виконання послуг в чітко обумовлені терміни і дотримуючись лояльної цінової політики. Наші співробітники направлять всі можливі зусилля для того, щоб досягти максимально ефективного результату для клієнта і задовольнити всі його вимоги.
Що стосується вартості надання послуги, то дане питання необхідно уточнювати при особистій зустрічі зі спеціалістами нашої юридичної фірми.