Підтвердження громадянства дитини

Записатися на консультацію

Підтвердження громадянства дитини є спеціальна процедура, що регламентована законодавством, відповідно до якої, за наявності достатніх для цього підставі, дитина може зареєструватися громадянином нашої країни.

Дитина може отримати громадянство нашої країни, якщо він є особою без громадянства, особою з іноземними громадянством, по відношенню до якого були висунуті зобов'язання про припинення такого громадянства.

У яких випадках може знадобитися підтвердження громадянства дитини?

 • Якщо у сім'ї з іноземним громадянством, народилася дитина в межах території України, він може отримати громадянство України;
 • Якщо особа з іноземним громадянством перебуває у шлюбі з громадянином України, і у них народжується дитина, він також може отримати громадянство України;
 • У разі, якщо особа без громадянства (що не є підданим жодної держави), що проживає на території України, народжує дитину на території іншої держави, дитина має право зізнатися громадянином України;
 • Якщо особа є біженцем на території нашої держави, перебуває в шлюбі і у них народжується дитина в межах України, який не набуває громадянства ні батька, ні матері, вони можуть звернутися про визнання дитини громадянином України.
 • Чи Вам просто необхідно оформити дитині паспорт громадянина нашої країни для виїзду за кордон.

Таким чином, виходячи з вище сказаного, можна визначити, що основними підставами для отримання дитиною громадянства України, є наступні:

 • Батько або мати дитини, або вони обидва, мають громадянство нашої країни;
 • За умови, якщо дитина народилася на території України, у осіб, з іноземним громадянством, або без нього зовсім. Але при цьому вони проживають в межах України на законних для цього підстав.

Варто відзначити, що підтвердження громадянства дитини може служити підставою для того, щоб його батьки змогли отримати постійний вид на проживання в нашій країні, а після того, як вони безперервно проживуть в Україні п'ять років, батьки і зовсім можуть стати громадянами України.

Необхідні документи для підтвердження громадянства дитини

 1. Прохання про підтвердження дитині громадянства.
 2. При відсутності у дитини громадянства будь-якої країни, необхідно подати відповідну декларацію.
 3. При наявності у дитини громадянства іноземної держави, потрібно подати документ, який підтверджує припинення такого громадянства.
 4. Документ, що підтверджує факт народження дитини.
 5. Документи, що підтверджують особу осіб, що є батьками дитини. А також засвідчений нотаріусом переклад таких документів.
 6. Документ, що підтверджує факт реєстрації шлюбу між особами, що є батьками.
 7. Якщо дитині більше семи років, потрібно подати дві його фотографії.

Всі ці документи повинен подати законний представник дитини в службу міграції, що знаходиться за місцем їх проживання.

Документи, що були подані для підтвердження громадянства дитини, розглядаються уповноваженим органом протягом п'ятнадцяти днів. Після цього, при прийнятті ним позитивного рішення, не пізніше тридцяти днів видається свідоцтво про підтвердження громадянства. В даному документі українською мовою відображаються особисті дані дитини про його імені, прізвища та по батькові, місце народження, дату народження, її стать.

Дані документ має термін дії, що становить три роки для всіх дітей, яким ще не виповнилося семи років, до моменту видачі свідоцтва, а дітям, яким вже виповнилося сім років - до виконання шістнадцяти років.

Як ми працюемо
Консультація

Консультація

Вибір пакета

Вибір пакета

Оплата

Оплата

Інформування

Інформування

Обслуговування

Обслуговування

Підготовка

Підготовка

Отримати безкоштовну консультацію від JUSTLEX