І так, з якою ж метою потрібно звернення до процедури підтвердження положення податкового резидента нашої країни? Перш за все, для виключення можливості двічі знімати оподаткування з громадян, що займаються підприємництвом і отримують доходи за кордоном нашої держави.
Так само варто відзначити той факт, що на законодавчому рівні, з нерезидента знімається ставка податку на доходи в подвійному розмірі, що становить близько тридцяти відсотків. При цьому, якщо особа з іноземним громадянством знаходиться в межах України не менше ніж сто вісімдесят три дні, що охоплюють податковий рік, він може (беручи до уваги Податковий кодекс) вважається резидентом і платити прибутковий податок, а такому ж розмірі, що і громадяни України - за ставкою в п'ятнадцять відсотків. Але при цьому, іноземцю також потрібно оформити довідку податкового резидента.
Крім цього, є можливість визнати резидентом особа, в разі коли воно буде мати близькі особисті або ж економічні зв'язки на території нашої держави. Наприклад, при здійсненні підприємницької діяльності такою особою, платі їм єдиного податку, а також за умови, що в межах України проживають на постійній основі його родичі.
Варто відзначити, що в разі, коли особа є біпатридом (з подвійним громадянством), воно може вважатися поданим нашої держави, з метою плати їм податків. Також така особа матиме право на зарахування тих податків, що були ним сплачені за межами України.
Обов'язковою вимогою для здійснення процедури реєстрації підприємства резидентом, є його знаходження на території нашої держави, а також здійснення його діяльності з дотриманням всіх вимог і на підставі українського законодавства.
Процедура видачі довідки податкового резидента
Дана процедура здійснюється органами податкової інспекції, що знаходиться за юридичною адресою підприємства або ж за місцем проживання фізичної особи. Термін оформлення процедури становить десять робочих днів, з моменту звернення осіб. Таке звернення оформляється в письмовому вигляді.
Документи, що будуть потрібні для отримання довідки податкового резидента
- Документ, що засвідчує особу іноземного громадянина (паспорт) або його копія.
- Документ, що служить підставою для підтвердження місця перебування не резидента.
- Документ, що підтверджує законна підстава для перебування нерезидента в межах нашої держави.
Рекомендуємо проконсультуватися у фахівців організацій, що надають послуги з оформлення документів для здійснення даної процедури, і уточнити питання, що стосується списку необхідних документів. Вони зможуть дати і іншу корисну інформацію, що знадобитися Вам для реалізації даної процедури. При цьому, Ви зможете звільнити для себе вільний час і усунути від всієї паперової тяганини, пов'язаної з даним питанням.
Звернення для визнання статусу податкового резидента може подаватися безпосереднього особою, що є заявником, уповноваженою особою за дорученням, або ж зовсім може бути відправлена поштою.
Після розгляду всіх поданих документів, уповноважений орган видає довідку, що повинна пройти процедуру завірення підписом і печаткою такого органу, а при необхідності відправляє такий документ поштою.
Довідка повинна бути оформлена з точним дотриманням її форми, що закріплена на законодавчому рівні.
Варто пам'ятати, що термін дії довідки податкового резидента обмежений в часі і становить один рік, тому її потрібно буде оновлювати кожен наступний рік.