Довідка податкового резидента України

Записатися на консультацію

І так, з якою ж метою потрібно звернення до процедури підтвердження положення податкового резидента нашої країни? Перш за все, для виключення можливості двічі знімати оподаткування з громадян, що займаються підприємництвом і отримують доходи за кордоном нашої держави.

Так само варто відзначити той факт, що на законодавчому рівні, з нерезидента знімається ставка податку на доходи в подвійному розмірі, що становить близько тридцяти відсотків. При цьому, якщо особа з іноземним громадянством знаходиться в межах України не менше ніж сто вісімдесят три дні, що охоплюють податковий рік, він може (беручи до уваги Податковий кодекс) вважається резидентом і платити прибутковий податок, а такому ж розмірі, що і громадяни України - за ставкою в п'ятнадцять відсотків. Але при цьому, іноземцю також потрібно оформити довідку податкового резидента.

Крім цього, є можливість визнати резидентом особа, в разі коли воно буде мати близькі особисті або ж економічні зв'язки на території нашої держави. Наприклад, при здійсненні підприємницької діяльності такою особою, платі їм єдиного податку, а також за умови, що в межах України проживають на постійній основі його родичі.

Варто відзначити, що в разі, коли особа є біпатридом (з подвійним громадянством), воно може вважатися поданим нашої держави, з метою плати їм податків. Також така особа матиме право на зарахування тих податків, що були ним сплачені за межами України.

Обов'язковою вимогою для здійснення процедури реєстрації підприємства резидентом, є його знаходження на території нашої держави, а також здійснення його діяльності з дотриманням всіх вимог і на підставі українського законодавства.

Процедура видачі довідки податкового резидента

Дана процедура здійснюється органами податкової інспекції, що знаходиться за юридичною адресою підприємства або ж за місцем проживання фізичної особи. Термін оформлення процедури становить десять робочих днів, з моменту звернення осіб. Таке звернення оформляється в письмовому вигляді.

Документи, що будуть потрібні для отримання довідки податкового резидента

  1. Документ, що засвідчує особу іноземного громадянина (паспорт) або його копія.
  2. Документ, що служить підставою для підтвердження місця перебування не резидента.
  3. Документ, що підтверджує законна підстава для перебування нерезидента в межах нашої держави.

Рекомендуємо проконсультуватися у фахівців організацій, що надають послуги з оформлення документів для здійснення даної процедури, і уточнити питання, що стосується списку необхідних документів. Вони зможуть дати і іншу корисну інформацію, що знадобитися Вам для реалізації даної процедури. При цьому, Ви зможете звільнити для себе вільний час і усунути від всієї паперової тяганини, пов'язаної з даним питанням.

Звернення для визнання статусу податкового резидента може подаватися безпосереднього особою, що є заявником, уповноваженою особою за дорученням, або ж зовсім може бути відправлена ​​поштою.

Після розгляду всіх поданих документів, уповноважений орган видає довідку, що повинна пройти процедуру завірення підписом і печаткою такого органу, а при необхідності відправляє такий документ поштою.

Довідка повинна бути оформлена з точним дотриманням її форми, що закріплена на законодавчому рівні.

Варто пам'ятати, що термін дії довідки податкового резидента обмежений в часі і становить один рік, тому її потрібно буде оновлювати кожен наступний рік.

Як ми працюемо
Консультація

Консультація

Вибір пакета

Вибір пакета

Оплата

Оплата

Інформування

Інформування

Обслуговування

Обслуговування

Підготовка

Підготовка

Отримати безкоштовну консультацію від JUSTLEX