Згідно із законодавством нашої держави, особи з громадянством іноземної держави можуть здійснювати підприємництво в межах нашої країни. Однак, з метою реалізації даного положення, потрібно щоб іноземець перебував в Україні на підставах, передбачених нашим законодавством. Правове становище іноземців, що перебувають в межах нашої країни врегульовано спеціалізованим законом. У цьому акті законодавства говориться наступне: іноземці, при здійсненні підприємницької діяльності не обмежені в належних їм прав та мають той же їх обсяг, що і жителі України, які є її громадянами.
З метою проходження процедури реєстрації іноземця, для здійснення ним господарської діяльності, з метою отримання прибутку, необхідно виходити з положень закону, під назвою «Про реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських організацій». У цьому акті законодавства і закріплена процедура, за якою повинна відбуватися реєстрації іноземців як підприємців, що нічим не відрізняється від реєстрації громадян України.
Труднощі, з якими може зіткнутися підприємець-іноземець
Так, крім подачі даних документів, існують певні труднощі, пов'язані з місцем реєстрації особи - іноземця. Здійснення подачі документів має проводитися в орган, що знаходиться за тією ж адресою, де перебуває іноземець. Так, фізичній особі потрібно крім законної підстави для перебування в країні, здійснити процедуру реєстрації свого місце проживання в Україні. З огляду на цю вимогу, особа з іноземним громадянством має набути постійного або тимчасову посвідку на проживання в нашій державі.
З метою реєстрації свого місця проживання, необхідно мати такі документи:
- Правильно оформлена заява про реєстрацію (подається в письмовому вигляді).
- Документ, що підтверджує особу іноземця (паспорт).
- Документ, що підтверджує наявність постійного або тимчасового дозволу на проживання в нашій державі.
- У двох зразках потрібно подати документ, що підтверджує факт зняття з реєстрації.
Після того, як особа здійснить дану процедуру, йому буде необхідно отримати ІПН (ідентифікаційний код платника податків).
Необхідні документи для реєстрації підприємця-іноземця
В реєстраційну палату надаються такі документи:
- Оформлене з дотриманням всіх вимог закону, заява, в якому необхідно вказати бажання про реєстрацію себе підприємцем.
- Документ, що підтверджує особу (паспорт).
- Документ, що підтверджує оплату державно мита.
- Копію довідки, що підтверджує факт привласнення ІПН (ідентифікаційного номера платника податків).
- У певних випадках, можуть знадобитися інші документи.
Візи якого типу потрібно мати, якщо Вашою метою є реєстрація себе підприємцем?
Слід зазначити, що здійснити реєстрацію себе підприємцями можуть лише ті іноземці, що мають візи, що відносяться до наступних типів:
- Така, що оформляється для осіб, що мають намір постійно проживати на території нашої країни;
- Та, що видається для осіб, що в'їжджають на територію нашої країни для возз'єднання сім'ї;
- І та, що видається іноземним громадянам, що приїжджають в нашу державу і є особами, що здійснюють представництво спільних підприємств або співзасновниками організацій, з метою контролю виконання різних договорів (контрактів), або ж, особам, що є консультантами іноземних фірм, а крім цього - персоналу представництв іноземних організацій.
Дотримуючись всіх цих вимоги, Ви зможете успішно вести бізнес в нашій державі.