Ліквідація представництв компанії

Представництвом є відносно окремий підрозділ організації, що розміщено на території іноземної держави, яке функціонує на території України з метою і інтересах іноземної організації. Варто зазначити, що представництво не є юридичною особою і не може самостійно здійснювати господарську діяльність.

В певних випадках допускається процес ліквідації представництв. Такими можуть бути наступні:

  • У разі припинення дії головного офісу іноземно організації;
  • Якщо припиняє діяти угода між державами, на підставі якого було відкрито представництво;
  • За рішенням основної іноземної організації;
  • За порушення законодавства України основною іноземною організацією або її представництвом.

Процедура ліквідації представництва

В разі, коли іноземною організацією було прийнято рішення про ліквідацію представництва на території нашої держави, за її власним бажанням, орган, що наділений такою компетенцією, оформляє таке рішення протоколом і виконує наступні дії:

  1. По-перше, слід опублікувати в засобі масової інформації (газеті, журналі) повідомлення про ліквідацію представництва. Дана дія є відмінною рисою, адже інші підприємства не здійснюють публікацію, а в даному випадку, іноземне представництво самостійно здійснює публікацію для початку процедури ліквідації.
  2. Після цього, представництво повинно пройти перевірку в поза плановому порядку, що здійснюється податковими органами, а також органами пенсійного фонду.
  3. Потім, дані про представництво виключаються з Міністерства економічного розвитку і торгівлі.
  4. А також дані про представництво виключаються з Єдиного державного реєстру.

Після отримання відомостей про ліквідацію представництва, Міністерство економічного розвитку і торгівлі має виконати наступні вимоги:

  • Скасовує в реєстрі запис про представництво;
  • Чи зобов'язане повідомити представництву про таке рішення, дотримуючись письмову вимогу;
  • Забирає у представництва документ, що підтверджує його реєстрацію (свідоцтво);
  • Вносить запис до відповідного реєстру про припинення діяльності представництва.

Документи, що необхідно надати для процедури ліквідації представництва

  1. Рішення іноземної організації, в змісті якого міститися відомості про припинення дії представництва, що оформляється протоколом.
  2. Рішення іноземної організації про заснування комісії по ліквідації представництва.

Дані документи повинні пройти процедуру легалізації, що здійснюється за допомогою проставлення апостиля та проходять перевірку в установі консульства. Крім цього, вони повинні пройти процедуру перекладу на українську мову, що засвідчується нотаріусом.

Що стосується оплати проведення даної процедури, то певна сума не закріплена на законодавчому рівні. Терміни проведення такої процедури також можуть бути різними, все залежить від зацікавленості в даному питанні, а також наявності знань в даній сфері, що допоможуть уникнути затягування процедури ліквідації і допоможуть з правильним оформленням всіх необхідних документів.

Для того, щоб якомога швидше організувати процедуру припинення представництва, можна скористатися особами, мають практично досвід і спеціальний багаж знанні в даній сфері. Це збереже Ваш час і допоможе грамотно і швидко організувати ліквідацію представництва.

Як ми працюемо
Консультація

Консультація

Вибір пакета

Вибір пакета

Оплата

Оплата

Інформування

Інформування

Обслуговування

Обслуговування

Підготовка

Підготовка

Отримати безкоштовну консультацію від JUSTLEX