Звільнення з роботи

Записатися на консультацію

Фахівці юридичної фірми «JUSTLEX», нададуть якісні консультації щодо процедури та підстав для звільнення співробітників. Професіонали нашої фірми мають величезний досвід роботи в даному питанні і є знавцями своєї справи, що знайдуть найбільш ефективне для клієнта вирішення питання.

Перш за все, що слід знати в даному питанні, так це те, що ініціатива при звільненні може виходити як від працівника, так і від роботодавця, відповідно, в спеціалізованому акті про працю, всі існуючі причини для звільнення, можна віднести до першого або другого випадку.

Ми більш детально розповімо про процедуру звільнення співробітника за власним бажанням.

Порядок проведення процедури звільнення

  1. Перш за все, співробітник повинен попередити свого роботодавця про намір звільнитися за власним бажанням, написавши відповідну заяву. Зробити це потрібно як мінімум за два тижні до моменту безпосереднього звільнення, адже в іншому випадку, працівника можуть звільнити зовсім з іншої причини, через те, що він не дотримується трудової дисципліни. Так, досить часто зустрічаються випадки, коли при самовільному залишенні роботи до закінчення двох тижнів, співробітника звільняють за прогул. Даний термін визначений законодавством для того, щоб роботодавець зміг знайти заміну для співробітника. Варто відзначити, що при взаємній угоді сторін, співробітник може не відпрацьовувати позначені законом два тижні, а бути звільненим з дати, зазначеної в заяві. Зустрічаються випадки, коли співробітник не залишає своє місце роботи після закінчення двотижневого терміну, тоді роботодавець не може його звільнити, якщо тільки, на це місце не був запрошений інший працівник.
  2. Після того, як пройде термін в два тижні, роботодавець зобов'язаний надати співробітникові належним чином оформлений наказ про його звільнення. Важливо знати, що будь-яка заборгованість перед установою. Підприємством або організацією не може бути перешкодою для звільнення. Також, роботодавець ні в якому разі, не може вимагати у працівника, щоб він шукав собі заміну при звільненні.
  3. Слідом, працівникові повинна бути видана трудова книжка, з відповідним записом, про те, що він був звільнений з підприємства за власним бажанням. Крім цього, зі співробітником повинен бути проведений розрахунок.

Які причини вважаються поважними для того, щоб бути звільненим від двотижневого відпрацювання при звільненні за власним бажанням?

Кодекс про працю передбачає підстави для того, щоб не відпрацьовувати два тижні при звільненні. Поважними причинами в такому випадку будуть вважатися наступні:

  • Якщо співробітник переїжджає в інше місце для постійного проживання (цей факт обов'язково повинен бути підтверджений відповідним документом);
  • При перекладі на роботу в іншу місцевість дружини або чоловіка співробітника / співробітниці (підставою для підтвердження служить документ про переведення);
  • Надходження співробітника на навчання (може бути підтверджено довідкою з закладу, куди він вступив);
  • У разі, коли працівник не може проживати на даній місцевості, в зв'язку зі станом здоров'я (що підтверджується довідкою);
  • Коли співробітниця є вагітною;
  • А також по деяких інших причин, що можуть вважатися поважними.

Що стосується звільнення з ініціативи роботодавця, то підставами для цього можуть служити безліч причин, що передбачаються в спеціалізованому кодексі, що регулює трудові правовідносини (зокрема: прогул, поява на роботі в нетверезому стані, систематичне невиконання, передбачених трудовим договором обов'язків і так далі).

Фахівці юридичної фірми «JUSTLEX», нададуть якісні консультації по усіма додатковими питаннями, як в усному, так і в письмовому вигляді, адже кожен випадок має свої особливості, незнання яких, може зіграти для Вас злий жарт. При вирішенні питань ми аналізуємо норми чинного законодавства, а крім цього, існуючу практику. Наші співробітники знайдуть індивідуальний підхід до кожного клієнта і досягнуть позитивного результату в чітко обумовлені терміни.

Як ми працюемо
Консультація

Консультація

Вибір пакета

Вибір пакета

Оплата

Оплата

Інформування

Інформування

Обслуговування

Обслуговування

Підготовка

Підготовка

Отримати безкоштовну консультацію від JUSTLEX