Відпустка для догляду за дитиною до трьох років

 

Це питання є дуже важливим для жінок, адже такий вид відпустки є для них найважливішою гарантією, що дозволяє бути разом з дитиною на перших роках його життя і розвитку. Юристи фірми «JUSTLEX» захистять належні Вам права, а також готові надати консультації з усіх питань в даній сфері.

Варто відзначити, що така відпустка відноситься до соціального виду, і на розсуд самої жінки може бути використаний нею в повній мірі або ж тільки частково до певного періоду.

Жінка має право оформити відпустку для догляду за дитиною до трьох років відразу після того, як буде завершено відпустку в зв'язку з вагітністю та пологами. Хоча, бувають випадки, коли після пологів, жінки йдуть в основний або ж додаткову щорічну відпустку, тоді відпустку для догляду за дитиною оформляється після них. Моментом завершення відпустки даного виду вважається день, коли дитині виповнюється три роки, на наступний день співробітниця зобов'язана приступити до роботи.

Норми нашого законодавства дозволяють жінкам, що знаходяться у відпустці для догляду за дитиною, переривати його на власний розсуд, і виходити на роботу, а потім знову приступати до процедури його оформлення. Наприклад, в разі, якщо жінці необхідно оформити оплачувана учбова відпустка, вона має право перервати відпустку по догляду за дитиною (що оформляється наказом роботодавця) і відправитися на навчання. Однак, при цьому, необхідно обов'язково надати заяву, а також довідку-виклик з навчального закладу.

Як оформити відпустку даного виду?

  1. Перш за все, при бажанні оформлення відпустки по догляду за дитиною, співробітниця повинна надати належне заяву. У такому документі повинна бути позначена дата, з якої жінка йде у відпустку, а також до заяви додається документ, що підтверджує факт народження дитини (свідоцтво).
  2. Після цього, роботодавець повинен видати наказ, що послужить підставою для надання відпустки. Варто відзначити, що в разі, коли жінка вже перебуває у відпустці по догляду за дитиною, наказ про надання відпустки даного виду за другою дитиною має бути видано працедавцем з моменту, коли першій дитині виповниться три роки.

Допомога по догляду за дитиною

Дані виплати служать державною допомогою для сімей, що в недавньому часі стали батьками. Така допомога нараховується спеціалізованими органами праці та соціального захисту, з огляду на місце проживання жінки (зареєстрованого або фактичного), і виплачується за кошти з державного бюджету нашої країни. Підставою для нарахування допомоги по догляду за дитиною служить спеціальний документ - витяг з наказу роботодавця про надання відпустки по догляду за дитиною. Грошове забезпечення сплачуватися протягом усього часу відпустки даного виду до моменту виповнення дитині трьох років.

Права жінки, що має дитину, молодше трьох років

  • Право на оформлення відпустки по догляду за дитиною;
  • Право перервати відпустки даного виду і безпосередньо приступити до виконання роботи в режимі повного робочого дня. Однак, в такому випадку, виплата допомоги по догляду за дитиною буде припинена;
  • Перебувати у відпустці по догляду за дитиною і здійснювати роботу в режимі неповного робочого дня.

Чи зараховується стаж роботи в період перебування у відпустці по догляду за дитиною?

З упевненістю можна сказати, що зараховується стаж роботи, що є загальним, безперервним, а також за спеціальністю. Окремо відзначимо, що і при занятті посади, що відноситься до державної служби, перебування у відпустці по догляду за дитиною, зараховується до стажу державної служби.

Наші співробітники з радістю нададуть інформативні консультації, що стосуються гарантій прав жінок, що перебувають у відпустці даного виду. Адже в наш час дуже важливо знати про всіх належних правах, тим більше в разі, якщо Ви стали мамою і бажаєте продовжувати свою кар'єру. Фахівці фірми «JUSTLEX» - кваліфіковані фахівці, що мають багаторічний досвід роботи в сфері трудового права. Ми надаємо якісні послуги за прийнятними цінами і гарантуємо досягнення максимально ефективного результату для клієнта.

Як ми працюемо
Консультація

Консультація

Вибір пакета

Вибір пакета

Оплата

Оплата

Інформування

Інформування

Обслуговування

Обслуговування

Підготовка

Підготовка

Отримати безкоштовну консультацію від JUSTLEX