Лікарняний під час відпустки

Записатися на консультацію

Досить часто трапляється так, що при довгоочікувану відпустку, співробітник примудряється захворіти. Що ж робити в такому випадку? Витратити всі чесно зароблене час для відпочинку на лікування? Наші фахівці порадують Вас, роз'яснивши, що для даного випадку, законодавством України передбачаються певні гарантії.

Консультації, що можуть забезпечено професіоналами фірми «JUSTLEX», охоплюють наступну спрямованість:

  1. Оформлення лікарняного в період відпустки працівника.
  2. Проведення розрахунку та оплати лікарняного, а також відпустки співробітника.
  3. Перенесення і продовження Вашої відпустки в зв'язку з лікарняним.

Умови для продовження або перенесення відпочинку

Дотримуючись нормам спеціалізованого законодавства, що носить назву «Про відпустки», якщо у працівника настала тимчасова непрацездатність, в період, коли він перебуває в щорічному або ж додатковому (в разі наявності дітей) відпустці, і даний факт підтверджений документально, його відпочинок повинен бути перенесений на інший календарний період, або ж продовжений.

Так, основними умовами для продовження або перенесення відпустки будуть наступними:

  • Якщо співробітник захворів під час перебування у щорічній відпустці або додатковому (в разі наявності дітей) відпустці;
  • Якщо тимчасова непрацездатність працівника була встановлена ​​в належному порядку і має документальне підтвердження.

Варто відзначити що до щорічних відпусток, відповідно до законодавства, відносяться наступні: відпустка, що є основним, додаткові відпустки, що надаються працівникові в разі роботи з шкідливими або ж важкими умовами, а також за особливий характер праці, крім цього, інші види додаткових відпусток, що передбачаються спеціалізованим законом. Інші види відпусток не можуть бути продовжені або перенесені.

Підтвердження тимчасової непрацездатності співробітника

Даний факт має бути підтверджений листком непрацездатності, що оформляється лікарем за місцем проживання співробітника. У разі, коли особа захворіла, проте знаходиться далеко від місця свого проживання, даний документ видається відповідно до місця його тимчасового перебування, на число днів непрацездатності та за згодою лікаря лікувально - профілактичного закладу.

Процедура продовження або перенесення відпустки

Так, в разі настання хвороби співробітника під час його законного і довгоочікуваного відпустки, то частина такої відпустки, що була використана, повинна бути йому надана відразу після закінчення часу, виділеного на відпочинок.

При цьому, не варто забувати, що в разі, якщо роботодавець не буде проти, співробітник цілком має право перенесення не використаний днів відпустки на інший період. В такому випадку, обов'язково повинні бути дотримані наступні умови:

  • Частина відпустки, що є безперервною і основний, повинна бути рівним не менше, ніж чотирнадцять днів;
  • Частина відпустки, що повинна бути надана працівникові, в зв'язку з тим, що не була використаної, надається співробітнику до завершення робочого року, проте не пізніше, ніж дванадцять місяців з моменту завершення робочого року, за який передбачено відпуск.

Співробітники нашої фірми - кваліфіковані фахівці, що знають рішення навіть найскладнішої проблеми. Звернувшись за допомогою до юридичної компанії «JUSTLEX», ви отримаєте якісні послуги за доступними цінами і заощадите особистий час, адже у нас працюють професіонали своєї справи, що мають кращу освіту країни і нададуть оперативну допомогу, в якій Ви потребуєте.

Фахівці нашої компанії готові надати більш детальну інформацію на консультаціях клієнта по даному питанню, як в усному, так і в письмовому вигляді. Однак слід зазначити, що консультації в письмовому вигляді є більш інформативними, адже Ви отримуєте рішення своєї проблеми, що безпосередньо відображається на папері і клієнт не може забути, надану йому інформацію. Ми також готові підказати, як повинен проводитися розрахунок відпускних в даному випадку, і в якому порядку повинен відплатити лист непрацездатності співробітника, адже з цими процедурами дуже часто виникають складності і непорозуміння.

Як ми працюемо
Консультація

Консультація

Вибір пакета

Вибір пакета

Оплата

Оплата

Інформування

Інформування

Обслуговування

Обслуговування

Підготовка

Підготовка

Отримати безкоштовну консультацію від JUSTLEX