Індивідуальні трудові спори

Записатися на консультацію

Юридична фірми «JUSTLEX» в особі своїх фахівців, надасть якісні консультації, що охоплюють питання вирішення індивідуальних трудових спорів. Ми готові допомогти Вам з оформленням всіх необхідних документів для звернення до Комісії з трудових спорів або ж в судовий орган, професіонали нашої компанії складуть позовну заяву, а при необхідності - будуть готові представити інтереси клієнта в суді.

Трудовим суперечкою є конфлікт, що виник між працівником і роботодавцем, предметом якого може бути застосування норм трудового законодавства, або ж розбіжності з приводу існуючих умов праці. Індивідуальні трудові спори можна класифікувати за різними критеріями. Якщо говорити про порядок розгляду спорів даного виду, можна виділити ті, що підсудні судам загальної юрисдикції, або ж можуть бути розглянуті Комісією з трудових спорів. Варто відзначити, що перед тим, як звернутися до суду, працівники повинні пройти процедуру врегулювання спору за допомогою Комісії, однак, якщо визначені законодавством випадки, коли спір необхідно вирішувати відразу через суд.

Комісія з трудових спорів. Порядок вирішення конфлікту

Даний орган є первинним, що уповноважений розглядати трудові суперечки. Обирається Комісія загальними зборами трудового колективу. Склад такого органу має бути не менше ніж п'ятнадцять чоловік. Особи, що отримали більшість голосів на загальних зборах, вважаються такими, що обрані до складу Комісії. Обов'язковою вимога є щоб як мінімум половина складу такого органу була з робітників на підприємстві, установі або організації осіб.

Працівник, у якого виник спір, повинен звернутися до Комісії з трудових спорів протягом тримісячного терміну з моменту, коли йому стало відомо, або мало бути відомо про порушення його трудових прав. У разі, коли такий термін є пропущеним, Комісія може його відновити, при наявності поважних причин. Звернення до такого органу оформляється працівником у вигляді заяви, в якому повинна бути розкрита суть конфлікту, що виник, а також позначені докази його правоти. Дана заява має пройти процедуру реєстрації в журналі КТС. Розглядається даний документ протягом десяти днів з моменту його прийняття, в присутності заявника та представника адміністрації підприємства. Розгляд справи буде мати місце, в разі, якщо на засіданні присутні, хоча б половина складу представників Комісії.

КТС приймає остаточне рішення, що не може бути переглянуто повторно, чия копія повинна бути вручена працівникові в триденний термін. Даний документ, працівник має право в будь-який момент оскаржити в суді.

Судовий порядок розгляду індивідуальних трудових спорів

Головним законом нашої країни - Конституцією, передбачається право на захист своїх законних прав та інтересів в судовому порядку. Так, статтею двісті тридцять другий спеціалізованого нормативного акту - Кодексу про працю, передбачається вичерпний перелік спорів, що можуть бути розглянуті безпосередньо в суді, без звернення до КТС.

Спори, предметом яких є трудові правовідносини, за загальним правилом, підлягають розгляду за місцем знаходження відповідача. Належним чином оформлений позов, подається до суду загальної юрисдикції через його канцелярію, а в слідстві, повинен бути наданий судді.

Фахівці юридичної фірми «JUSTLEX» готові надати свої послуги з оформлення позовної заяви, адже правильно складений позов - гарантія того, що справа будете вирішено на Вашу користь.

Що повинно містити в собі позовну заяву?

  • Назва суду, загальної юрисдикції, куди здійснюється подача позову;
  • Дані сторін судового розгляду (їх ПІБ, контактний номер телефону, а також реквізити пошти);
  • Інформація про ціну позовної заяви;
  • Дані про вимоги, що пред'являються відповідачу;
  • Вказівка ​​всіх обставин справи, а також згадка доказів, що підтверджують правову позицію клієнта;
  • Перелік доданих до заяви документів.

Крім цього, наші юристи нададуть послугу представлення інтересів в суді.

Як ми працюемо
Консультація

Консультація

Вибір пакета

Вибір пакета

Оплата

Оплата

Інформування

Інформування

Обслуговування

Обслуговування

Підготовка

Підготовка

Отримати безкоштовну консультацію від JUSTLEX