Достроковий вихід з декретної відпустки

Записатися на консультацію

Фахівці юридичної компанії «JUSTLEX» - це кваліфіковані юристи, що готові надати допомогу клієнтам у сфері трудового права, а зокрема, здійснити захист законних прав та інтересів на працю жіночої половини суспільства.

Як відомо, декретною відпусткою прийнято вважати час, що виділяється жінкам перед народженням малюка, а також безпосередньо після нього. З огляду на норми законодавства, тривалість відпустки даного виду передбачає сто сорок днів, однак, якщо ви стаєте мамою подвійно (при народженні близнят) відведений кількість днів трохи збільшується.

Оформлення декретної відпустки

Процедура оформлення відпустки у зв'язку з народженням дитини практично нічим не відрізняється від загальної процедури надання відпустки. Так, жінка повинна належним чином оформити заяву про відпустку даного виду, а також, у вигляді додатку, надати лист непрацездатності з спеціалізованої установи, де жінка проходить спостереження. Далі, за стандартом, роботодавцем повинен бути виданий наказ про надання відпустки.

Процедура дострокового виходу з декретної відпустки

На законодавчому рівні, жінкам передбачається можливість, за власним волевиявленням перервати відпустку даного виду до моменту його закінчення. Для того, щоб здійснити таку процедуру, потрібно написати відповідну заяву і звернутися з ним до керівника організації, установи або підприємства. Незважаючи на те, що термін подачі такого документа не визначається законом, рекомендуємо зробити це не пізніше ніж, чотирнадцять днів до моменту виходу з відпустки для здійснення робочих функцій. Адже це дозволить роботодавцю перевести або звільнити співробітника, що був прийнятий на посаду, на час Вашого декрету.

Варто звернути увагу, що якщо співробітниця вказує у своїй заяві факт того, що вона виходить на роботу на повний робочий день, то їй зупиняється нарахування додаткових виплат (допомоги), пов'язаних з доглядом за дитиною. Для того, щоб такі виплати продовжували виплачуватися, можна оформити відпустку по догляду за малюком на кого-небудь їх родичів. Коли співробітниця виходить на неповний робочий день, для виконання своїх трудових функцій, то нарахування допомоги продовжується в звичайному порядку.

Перерва для годування дитини

Норми нашого законодавства передбачають можливість для жінок, що мають дітей, які не досягли півтора року, надавати їм час для годування, що дорівнює півгодини. Мати має право вирішувати на свій розсуд, коли нею буде використано такий час (на початку, наприкінці робочого дня, або бути може, приєднано до часу, виділеного на обід).

Звичайно, роботодавці не дуже вітають вихід з декрету співробітниці до його закінчення, адже в цей період жінці потрібно багато часу приділяти своєму чаду, а відповідно і мати належні пільги і права, що пов'язані з неповним робочим днем, додатковими перервами і інші, відповідно, це позначається на продуктивності роботи такої співробітниці. Однак, він ні в якому разі, не має права відмовляти у виході на роботу співробітниці, що прийняла рішення достроково вийти з декрету, так само також, як і скорочувати її, під час перебування у відпустці даного виду.

В нашій країні материнські права потребують особливого захисту, адже роботодавці часто вдаються до грубого їх порушення. Фахівці юридичної фірми «JUSTLEX» готові відстояти все права наших клієнтів, а при необхідності, представити Ваші інтереси в суді.

Чому ми?

Перевагами компанії «JUSTLEX» є наступні:

  • Оперативне вирішення поставленого завдання. Ми вирішуємо питання без затягування, а отже - витрачати свій час;
  • Особистий підхід до кожного клієнта. Співробітники юридичної фірми прагнуть налагодити контакт з абсолютно з кожним клієнтом і вирішити його питання в повній мірі;
  • Дуже зручне розташування офісу нашої компанії в Києві;
  • Сумлінне ставлення до роботи;
  • Багатофункціональність компанії;
  • Багаторічний досвід роботи юристів, що працюють з величезною віддачею і здатні вирішити виниклі у клієнтів суперечки з позитивним для них результатом.
Як ми працюемо
Консультація

Консультація

Вибір пакета

Вибір пакета

Оплата

Оплата

Інформування

Інформування

Обслуговування

Обслуговування

Підготовка

Підготовка

Отримати безкоштовну консультацію від JUSTLEX