Заява в прокуратуру

Записатися на консультацію

В нашій державі діє централізована система органів прокуратури, що здійснюють свої повноваження відповідно до вищого закону нашої держави – Конституції, а також, спеціалізованим нормативно - правовим актом, що носить назву «Про прокуратуру». Дані органи є відокремленими і функціонують незалежно від існуючих гілок влади, діючих громадських організацій та органів місцевого самоврядування.

Коли можна звернутися в органи прокуратури?

Підставою для звернення у таку структуру може бути порушення законодавства, незалежно від того, який суб'єкт його порушив. Приводами для звернення можуть бути різні життєві обставини: відмова в прийнятті заяви органами, уповноваженими проводити досудове розслідування, затримка заробітної плати, ненадання органами держави відомостей про особу, що є заявником, та інші.

З метою розгляду подібних заяв і захисту прав людини, органи прокуратури наділені певним обсягом повноважень:

  • Здійснення нагляду за дотриманням законів, при реалізації діяльності органами досудового розслідування;
  • Спостереження за дотриманням прав і свобод людини, при застосуванні заходів обмеження або ж позбавлення волі людини, а також за виконанням рішень суду;
  • Представництво інтересів громадян, а у визначених законодавством випадках - держави, в органах судової влади;
  • Підтримка звинувачення в суді.

Отже, заяви в прокуратуру можна подати не тільки в разі порушення прав, свобод і законних інтересів громадян, а й держави та суспільства.

Процедура подання заяви в прокуратуру

Важливо сказати, що звернення до органу прокуратури може бути оформлено як в усній, так і в письмовій формі.

На рівні законодавства не позначені чіткі вимоги до письмової заяви, однак, в такому документі повинні бути вказані такі відомості:

  • Особисті дані заявника (ім'я, по батькові, прізвище);
  • Суть звернення до органів прокуратури;
  • Дата складання документа і підпис заявника.

Передати даний документ можна особисто, скориставшись поштою або ж, попередньо оформити довіреність на представлення інтересів на ім'я іншої особи. Протягом десяти робочих днів, уповноважена особа помилково надати письмову відповідь громадянину, який є заявником.

Що стосується усного звернення, то особи можуть особисто відвідати орган прокуратури, і отримати усну відповідь на їх питання, проте ніякої юридичної сили така відповідь не буде нести.

Рішення, що можуть прийматися в результаті розгляду заяви

  1. Задоволення вимог і вжиття заходів, спрямованих на відновлення порушених прав.
  2. Відхилити заяву, в разі, якщо вимоги, викладені в ньому визнані необгрунтованими.
  3. Роз'яснити певні питання, які мають правовий характер, що містилися в заяві, проте, не беручи заходів для захисту прав громадянина.
  4. Переспрямувати заяву на розгляді іншим особам, в разі, якщо орган прокуратури прийме рішення, що вимога може бути ними розглянута.

Фахівці нашої юридичної фірми допоможуть оформити заяву, а також, інші необхідні документи, нададуть інформативні консультації (як в усному, так і в письмовому вигляді) з усіх питань клієнта, а також, будуть готові взяти на себе відповідальність представлення інтересів клієнта в органах прокуратури.

Ми маємо багаторічний досвід роботи в даній сфері, що допоможе надати послугу якісно і без зайвого затягування часу. Наша фірма працює, дотримуючись лояльної цінової політики, про що говорять численні відгуки клієнтів.

Терміни і вартість надання послуги рекомендуємо уточнювати при особистому зверненні до фахівців нашої компанії.

Як ми працюемо
Консультація

Консультація

Вибір пакета

Вибір пакета

Оплата

Оплата

Інформування

Інформування

Обслуговування

Обслуговування

Підготовка

Підготовка

Отримати безкоштовну консультацію від JUSTLEX