Виконавче провадження

Записатися на консультацію

Виконавче провадження являє собою абсолютно самостійну стадію, що знаходиться поряд з іншими в цивільному процесі. Після того, як судом виноситися рішення про сплату деяких сум (заборгованостей) або виконанні інших дій, на цьому справа не завершується, адже стягувачу потрібно отримати борг в повному розмірі та у визначені терміни.

Виконавче провадження є низкою процесуальних дій органів державної влади (які представляють спеціально уповноважені особи - державні виконавці), що здійснюються з метою примусового виконання, які набрали законної сили виконавчих документів.

Процес відкриття виконавчого провадження здійснюється шляхом подачі стягувачем заяви. Після цього уповноважена особа - судовий виконавець, відправляє боржнику пропозицію про добровільне відшкодування боргу, і виконання рішення суду. У разі, коли боржник відмовляється від виконання рішення суду, виконавець має право застосувати заходи примусового характеру і звернути на його майно стягнення.

Які документи відносяться до рішень, що повинні виконуватися в рамках виконавчого провадження?

  1. Це рішення судів в сфері розгляду цивільних справ.
  2. Рішення судів в сфері розгляду кримінальних справ, в частині стягнень, що стосуються майна.
  3. Рішення судів, що стосуються права здійснення особою певної діяльності або займати деякі посади.
  4. Рішення судів, в сфері розгляду справ про адміністративні правопорушення, в частині майнових стягнень.
  5. Якщо судом було затверджено мирову угоду.
  6. Рішення, що взялися арбітражним судом.
  7. Видані нотаріусом виконавчі написи.
  8. У визначених законом випадках - рішення КСУ (Конституційного суду).
  9. Платіжні вимоги, що були погашені у визначений термін.
  10. У визначених законом випадках, рішення третейських судів.
  11. Рішення Комісії, що здійснює діяльність у сфері вирішення трудових спорів.
  12. Рішення (постанови), оформлені особами, що уповноважені розглядати справи, предметом яких є адміністративні правопорушення.
  13. У визначених законом випадках рішення іноземних судів.
  14. Інші рішення, що приймаються органами державної влади, а також недержавних органів, у визначеному законом випадках.

У виконавчому документі обов'язково повинні міститися такі дані: його назва, дата видачі, орган, що здійснив видачу із зазначенням ПІБ уповноваженої особи, дату, а також номер рішення, на якому ґрунтується видача документа, дані про сторони виконавчого провадження (боржника і стягувач), резолютивна частина такого рішення, дані про дату набрання рішенням законної сили, а також строк пред'явлення такого документа. Також в такому документі необхідно вказувати термін, протягом якого потрібно виконати всі зобов'язання.

Уповноважена особа - державний виконавець зобов'язаний здійснити дії і виконати рішення по закінченні не більше ніж двох місяців з дня, коли до нього надійшов виконавчий документ.

Варто відзначити, що у випадках, визначених законом, що носить назву «Про виконавче провадження», існують випадки, коли виконавець може відмовити у відкритті провадження мул відкласти його відкриття. Також законом визначено окремі випадки, коли виконавче провадження підлягає закриттю. Тому рекомендуємо дуже уважно ознайомитися з нормами спеціалізованого акту, що регулює дане питання, адже вони зможуть допомогти Вам за участю в виконавче провадження.

Як ми працюемо
Консультація

Консультація

Вибір пакета

Вибір пакета

Оплата

Оплата

Інформування

Інформування

Обслуговування

Обслуговування

Підготовка

Підготовка

Отримати безкоштовну консультацію від JUSTLEX