Оскарження рішення суду

Записатися на консультацію

Кожна особа, що звернулася за захистом прав та інтересів в спеціалізований орган, уповноважений здійснювати правосуддя на території нашої держави, має законне право для оскарження його рішення, коли результат судового розгляду їх не влаштує. Слід зазначити виділити наступні стадії оскарження рішень суду:

  • Особи, що були учасниками судового розгляду в районному суді, мають право оскаржити його постанову, подавши апеляційну скаргу;
  • Якщо і після апеляції сторона процесу не буде задоволена в своїх вимогах, то є оскарження судових рішень в касації;
  • І тільки потім, можна звернутися для оскарження рішень до Верховного суду - вищої інстанції в системі правосуддя, при наявності підстав для цього.

Апеляційне оскарження

До процедури апеляційного оскарження можна приступити після того, коли буде завершено розгляд справи в районному суді. Об'єктом для оскарження може бути рішення суду, що ще не набрало законної сили, а підставою - необгрунтованість винесеної постанови або ж його неповнота.

До порядку оскарження належать такі види документів, виданих судом, як визначення і рішення. Рішенням є документ, прийнятий судом щодо вимог, що пред'являлися в позовній заяві позивача, або ж, документ (заява), що був поданий з урахуванням процедури, передбаченої для виробництва в особливому порядку. Що являє собою визначення? Це рішення, що було прийнято судом однієї з форм - в письмовій або усній, що стосуються самої процедури і порядку проведення судового процесу.

Для здійснення процедури подачі апеляційного оскарження слід звернутися в суд першої інстанції, де розглядалася справа спочатку. Заява має бути складено з дотриманням структури та всіх вимог, що визначені на законодавчому рівні.

Слід пам'ятати, що можливість для того, щоб здійснити подачу скарги до суду вищої інстанції на рішення суду, обмежена десятьма днями, з того моменту, коли здійснилося його проголошення. А для заперечування ухвал суду, потрібно звернутися із заявою в п'ятиденний термін.

Оскарження в касаційному порядку

Процедура оскарження рішень суду в касації може здійснюватися тільки після того, коли справа буде розглянута в апеляції, а рішення суду набере законної сили. Підставою, для касації, служить факт невірного застосування судом приписів права, які можуть бути процесуальними (що стосуються самої процедури судового процесу), а також матеріальні (визначення, що містяться в законі).

Говорячи про термін, для здійснення подачі скарг в касацію, слід зазначити, що він буде залежати від виду процесу, наприклад, якщо особа буде оскаржити рішення у цивільних або адміністративних справах, термін становить двадцять днів після моменту вступу в законну силу, судового рішення, виданого в апеляції. Якщо говорити про кримінальні справи, то термін для оскарження становить три місяці, з дня проголошення вироку.

Оскарження рішень суду до вищої інстанції - Верховний суд України

Підставами для звернення до ВСУ служать:

  • Чи не однакове застосування судом, уповноваженим розглядати справи в касаційній інстанції, норм матеріального або ж процесуального права, що є ідентичними, коли це потягло ухвалення різних рішень суду (за своєю сутністю) в однакових правовідносинах;
  • Коли міжнародної судової організацією, юрисдикція якої визнана на території нашої держави, встановлено порушення Україною міжнародних зобов'язань, в процесі розгляду справи.
Як ми працюемо
Консультація

Консультація

Вибір пакета

Вибір пакета

Оплата

Оплата

Інформування

Інформування

Обслуговування

Обслуговування

Підготовка

Підготовка

Отримати безкоштовну консультацію від JUSTLEX