Касаційна скарга

Записатися на консультацію

Для того, щоб звернутися в спеціалізований суд, необхідно, щоб справа пройшла дві попередні інстанції - розгляд справи в районному суді, а також процедуру апеляції. Підстава подачі скарги даного виду може служити не задоволення вимог, викладених в позовній заяві або ж задоволення їх не в повному обсязі. У касаційному порядку можуть бути оскарженими.

Попередньою процедурою, перед складанням касаційної скарги, повинна бути перевірка всіх документів, що містяться у справі, а також аналіз дій, що були прийняті судом, їх зіставлення з законодавчими нормами. Тільки після цього необхідно переходити до безпосередньо складання самого документа.

Хто має право на касаційне оскарження? Це особи, що безпосередньо були учасниками судового розгляду, або якщо особа безпосередньо в процесі судового розгляду участь не брала, але при цьому, рішення суду будь-яким чином стосується його законних інтересів. Потрібно відзначити які види рішень можуть бути оскаржені в такому порядку: це рішення, що були винесені в районному суді нижньої інстанції після їх перегляду в порядку апеляції, визначення або ж рішення, що приймалися під час процедури апеляції. У деяких випадках, що чітко визначені нашим законодавством, допускається касаційне оскарження ухвал районних судів, після процедури їх розгляду в апеляції, а також ті, що винесені апеляційним судом, в разі, коли такі визначення заважають подальшому розгляду справи.

Підставою, для касації, служить факт невірного застосування судом приписів (норм) права, які можуть бути процесуальними (що стосуються самої процедури судового процесу), а також матеріальні (визначення, що містяться в законі).

Слід пам'ятати, що час для подання касаційної скарги не є необмеженим, адже в законодавстві передбачається конкретний термін для здійснення даної дії. Він буде залежати від виду процесу, наприклад, якщо особа буде оскаржити рішення у цивільних або адміністративних справах, термін становить двадцять днів після моменту вступу в законну силу, судового рішення, виданого в апеляції. Якщо говорити про кримінальні справи, то термін для оскарження становить три місяці, з дня проголошення вироку.

Вимоги до змісту касаційної скарги:

  1. По - перше, необхідно відобразити найменування суду, куди буде надалі подаватися касаційна скарга.
  2. Вказати дані про ПІБ особи, яка є позивачем у даній справі, і відомості про його місце проживання або перебування.
  3. Вказати дані про ПІБ осіб, що беруть участь в процесі, і відомості про їх місце проживання або знаходження.
  4. Рішення або ухвала що буде оскаржуватися.
  5. У скарзі потрібно відобразити, в чому саме полягала невірне застосування судом приписів (норм) права, які можуть бути процесуальними (що стосуються самої процедури судового процесу), а також матеріальні (визначення, що містяться в законі).
  6. Клопотання позивача.
  7. Список додаються до скарги документів.

Підписується скарга особою, що здійснює її безпосередню подачу в спеціалізований суд, що уповноважений розглядати такі справи, або ж представником такої особи. У другому випадку, представника зобов'язаний надати разом зі скаргою довіреність, що підтверджує його право представляти інтереси в суді, або будь-якої іншої документ, здатний підтвердити даний факт.

Як ми працюемо
Консультація

Консультація

Вибір пакета

Вибір пакета

Оплата

Оплата

Інформування

Інформування

Обслуговування

Обслуговування

Підготовка

Підготовка

Отримати безкоштовну консультацію від JUSTLEX