Касаційна скарга

Записатися на консультацію

Для того, щоб звернутися в спеціалізований суд, необхідно, щоб справа пройшла дві попередні інстанції - розгляд справи в районному суді, а також процедуру апеляції. Підстава подачі скарги даного виду може служити не задоволення вимог, викладених в позовній заяві або ж задоволення їх не в повному обсязі. У касаційному порядку можуть бути оскарженими.

Попередньою процедурою, перед складанням касаційної скарги, повинна бути перевірка всіх документів, що містяться у справі, а також аналіз дій, що були прийняті судом, їх зіставлення з законодавчими нормами. Тільки після цього необхідно переходити до безпосередньо складання самого документа.

Хто має право на касаційне оскарження? Це особи, що безпосередньо були учасниками судового розгляду, або якщо особа безпосередньо в процесі судового розгляду участь не брала, але при цьому, рішення суду будь-яким чином стосується його законних інтересів. Потрібно відзначити які види рішень можуть бути оскаржені в такому порядку: це рішення, що були винесені в районному суді нижньої інстанції після їх перегляду в порядку апеляції, визначення або ж рішення, що приймалися під час процедури апеляції. У деяких випадках, що чітко визначені нашим законодавством, допускається касаційне оскарження ухвал районних судів, після процедури їх розгляду в апеляції, а також ті, що винесені апеляційним судом, в разі, коли такі визначення заважають подальшому розгляду справи.

Підставою, для касації, служить факт невірного застосування судом приписів (норм) права, які можуть бути процесуальними (що стосуються самої процедури судового процесу), а також матеріальні (визначення, що містяться в законі).

Слід пам'ятати, що час для подання касаційної скарги не є необмеженим, адже в законодавстві передбачається конкретний термін для здійснення даної дії. Він буде залежати від виду процесу, наприклад, якщо особа буде оскаржити рішення у цивільних або адміністративних справах, термін становить двадцять днів після моменту вступу в законну силу, судового рішення, виданого в апеляції. Якщо говорити про кримінальні справи, то термін для оскарження становить три місяці, з дня проголошення вироку.

Вимоги до змісту касаційної скарги:

  1. По - перше, необхідно відобразити найменування суду, куди буде надалі подаватися касаційна скарга.
  2. Вказати дані про ПІБ особи, яка є позивачем у даній справі, і відомості про його місце проживання або перебування.
  3. Вказати дані про ПІБ осіб, що беруть участь в процесі, і відомості про їх місце проживання або знаходження.
  4. Рішення або ухвала що буде оскаржуватися.
  5. У скарзі потрібно відобразити, в чому саме полягала невірне застосування судом приписів (норм) права, які можуть бути процесуальними (що стосуються самої процедури судового процесу), а також матеріальні (визначення, що містяться в законі).
  6. Клопотання позивача.
  7. Список додаються до скарги документів.

Підписується скарга особою, що здійснює її безпосередню подачу в спеціалізований суд, що уповноважений розглядати такі справи, або ж представником такої особи. У другому випадку, представника зобов'язаний надати разом зі скаргою довіреність, що підтверджує його право представляти інтереси в суді, або будь-якої іншої документ, здатний підтвердити даний факт.

Додати коментар
Як ми працюемо
Консультація

Консультація

Вибір пакета

Вибір пакета

Оплата

Оплата

Інформування

Інформування

Обслуговування

Обслуговування

Підготовка

Підготовка

Отримати безкоштовну консультацію від JUSTLEX