Спадкування за заповітом

Записатися на консультацію

Будь-яка людина, будучи при здоровому розумі і стані має право скласти заповіт, на випадок своєї смерті. Якщо є такий документ, то спадок буде передаватися в порядку і на умовах, що визначені саме їм. А коли заповіт відсутній, в силу вступають норми законодавства, щодо порядку і черг спадкування майна (згідно із законом).

Людина, що складається заповіт, в першу чергу, повинен бути дієздатним (тобто таким, що може своїми діями набувати права, а також виконувати обов'язки). У заповіті вказується бажання людини, про передачу певного майна, а також прав і обов'язків, що з ним пов'язані в конкретні руки. При цьому не має значення той факт, що спадкоємець не виявив своє бажання прийняття майна або ж і зовсім не знав про існування такого документа.

Спадкування майна за заповітом матиме місце, якщо:

  • Якщо розпорядження (заповіт) є дійсним;
  • Спадкоємці, що їм визначено, не були усунені від права прийняття майна;
  • Спадкоємці, що їм визначено, висловили свою угоду на прийняття майна.

Обов'язковою вимогою до складання заповіту є те, що такий документ, повинен складається письмово, а крім цього, його потрібно завірити у нотаріуса.

Хто може запевнити заповіт, крім нотаріуса?

В певних випадках, документ підлягає посвідченню та іншими особами, наприклад:

  1. У разі, якщо спадкодавця перебувають на лікуванні в лікарнях або будь-яких інших закладах, пов'язаних з поліпшенням їх здоров'я, або ж в будинку для літніх людей, таке право мають особи, які є головними лікарями, або ж їх заступники, а в деяких випадках , і лікарі, що є черговими. Щодо будинків престарілих, крім лікарів, дане право можуть мати їхні директори.
  2. Якщо особа, що складає заповіт, знаходиться в плаванні, такий документ може запевнити капітан того судна, на якому воно знаходиться.
  3. Якщо особа перебуває в експедиції різних типів і тематик, право посвідчення заповіту може мати начальник такої експедиції.
  4. Щодо осіб, що є військовослужбовцями, в таких місцях, де відсутні нотаріуси, запевнити заповіт може начальник (командир) військової частини.
  5. Якщо особа, яка не має доступу до зовнішнього світу, причиною чого є його перебування в місцях позбавлення волі, право посвідчення заповіту має начальник місця, призначеного для відбування покарання.

Підписано такий документ, де висловлене останнє бажання особи, повинен бути ним власноручно, а також зробити це потрібно обов'язково при особистій присутності нотаріуса, або ж іншої особи, що уповноважений на це законом. Бувають різні причини, коли спадкодавець, в зв'язку з хворобою, не може прийти до нотаріуса, тоді підписати документ можна вдома, викликавши до себе нотаріуса. Якщо людина, не може підписати документ через певні фізичні особливості або ж через важку хворобу, зробити це може інша особа, однак обов'язково в присутності спадкодавця і за його дорученням, а також даний факт повинен бути засвідчений нотаріусом (або іншою особою, що має повноваження для запевнення документа даного виду).

Секретний заповіт

Існує окремий вид заповіту, що є секретним. Його особливістю є те, що зміст документа має бути потай від спадкоємців до самого моменту смерті спадкодавця. Особливістю його оформлення є опечатування заповіту, а також передача його на зберігання нотаріусу. Процедура оголошення змісту заповіту повинна проходити при особистій присутності всіх осіб, що є спадкоємцями, а крім цього - двох свідків. Все сказане під час оголошення заповіту, відображається в окремому документі - протоколі, що повинен бути підписаний свідками, а також нотаріусом.

Як ми працюемо
Консультація

Консультація

Вибір пакета

Вибір пакета

Оплата

Оплата

Інформування

Інформування

Обслуговування

Обслуговування

Підготовка

Підготовка

Отримати безкоштовну консультацію від JUSTLEX