Спадкування за законом

Записатися на консультацію

Як відомо, успадкувати майно, що є предметом спадщини можливо двома способами: по написаному ще за життя спадкодавця документу - заповітом, або ж не залежно від нього - за законом.

Законодавство нашої держави врегулював питання прийняття майна, що є предметом спадщини за законом, нормами Цивільного кодексу, зміст яких, каже про почергове порядку прийняття спадщини.

Таким чином, першими в черзі є діти, особи є спадкодавцем. В даному питанні, слід звернути увагу, що дітьми також є, і ті, що були зачаті за життя спадкодавця, а також усиновлені. Крім дітей, першим прийняти спадщину може чоловік спадкодавця, що пережив його, а також батьки. Тут слід сказати про те, що чоловіком буде та особа, що складалося з ним в шлюбних відносинах. Щодо батьків, то ними вважаються також особи, що усиновили спадкодавця.

Другими по черзі для здійснення даної процедуру будуть кревні (рідні) сестра і брати, а також бабуся і дідусь спадкодавця з обох сторін (і матері і батька) Третє - дядька й тітки спадкодавця, слідом - особи, які проживають разом з спадкодавцем однією сім'єю протягом п'яти років (проте, варто знати, що якщо така особа перебувала у шлюбі з іншою людиною, то воно не буде спадкоємцем). Останніми прийняти спадщину можуть всі інші родичі померлої особи до шостого коліна, а також особи, яким не виповнилося вісімнадцяти років, або непрацездатні особи, які не припадають померлому родичами, однак, отримують від нього певну грошову допомогу - основне засобом існування для них.

Якщо говорити про частки спадщини, осіб стоять в одній черзі - вони є абсолютно рівними. При бажанні, є можливим зменшення або збільшення розміру частки, якщо особи домовляться про це між собою. Зробити це можна в усній або ж письмово формі. Для усної згоди предметом спадщини має бути рухоме майно, якщо ж таким є нерухоме, домовленість про частки повинна бути оформлена в письмовому вигляді.

Процедура прийняття спадщини

Для здійснення свого права на спадок, особа, яка є спадкоємцем, зобов'язана звернутися до нотаріуса із заявою, в якому потрібно вказати своє бажання прийняття майна. Зробити це потрібно вчасно, адже термін для даної дії визначається нашим законодавством і становить шість місяців, з того моменту, коли спадкоємець помер. У випадку пропуску строку без поважних причин, подати документи для прийняття спадщини буде вже неможливо. Крім такої заяви, уповноваженій особі також подається на розгляд ряд інших документів (що засвідчують особу, ідентифікаційний код і так далі) .Після цього, спадкоємцю видається документ, що засвідчує його право володіння майном, що дістався йому у спадок.

За певних умов і, існує можливість прийняття спадщини за законом, навіть якщо спадкодавцем за життя було складено заповіт. Такими випадками можуть бути наступні:

  1. Якщо особа було відсторонено від прийняття майна, що є предметом спадщини, в силу визнання його негідним спадкоємцем.
  2. Винесення судом рішення про визнання заповіту недійсним в повній мірі, або ж його певної частини.
  3. Спадкодавець, при складанні документа, не дотримувався вимоги, що стосуються обов'язкової частки в майні.
  4. У разі смерті спадкоємця до моменту відкриття спадщини.
  5. Предметом заповіту була лише частина майна.
Як ми працюемо
Консультація

Консультація

Вибір пакета

Вибір пакета

Оплата

Оплата

Інформування

Інформування

Обслуговування

Обслуговування

Підготовка

Підготовка

Отримати безкоштовну консультацію від JUSTLEX