Пропуск строку прийняття спадщини

Записатися на консультацію

Прийняття спадщини є досить актуальний і потрібний питання в наш час. Адже якщо не знати певних вимог законодавства в цій сфері, можна несподівано для себе втратити належне Вам право стати спадкоємцем, адже необізнаність, що стосується спадкування, не може служити достатньою підставою для того, щоб термін для прийняття спадщини був відновлений.

Спадщина - це певне майно, що переходять у вправа спадкоємця, від померлої особи двома способами: за законом або ж, на підставі заповіту.

Як відомо, громадянин може прийняти майно, що є предметом спадщини, написавши відповідну заяву у державного або ж приватного нотаріуса. Однак, дуже важливим моментом є те, що для такого звернення законодавство встановило чіткий термін, що має бути визначений шістьма місяцями з моменту, визнання спадкодавця померлим.

Випадки, при яких термін буде вважатися таким, як пропущений

Слід зазначити, що в деяких випадках строк не вважається пропущеним, адже особа автоматично вважається таким, що прийняв спадщину. Такими можуть наступні:

  • Якщо правовідносини в сфері прийняття спадщини виникли до першого січня дві тисячі четвертого року, адже до цього моменту, старою редакцією Цивільного кодексу, була закріплена норма про те, що особа може прийняти спадщину шляхом безпосереднього володіння, а також управління майном спадкодавця;
  • Існує норма, що діє на сьогодні Цивільного кодексу, що говорить про наступне, особа, що проживала з померлим на постійній основі, може вважатися таким, що прийняв майно, з якого складається спадок, і при цьому, не заявила протягом шести місяців , що не бажає бути спадкоємцем;
  • Якщо особам не виповнилося вісімнадцяти років, або вони є недієздатними (не в змозі купувати для себе права або здійснювати їх, а крім цього, не можуть нести цивільні обов'язки, через хронічне розлади психіки або ж в силу віку), або обмежена дієздатними (при зловживанні алкогольними напоями, азартними іграми або в інших випадках), вони вважаються такими, що здійснили прийняття спадщини, в разі, якщо їх батьки, опікуни або ж усиновителі заявили про відмову.

Отже, якщо Ви потрапляєте хоч під один із зазначених вище пунктів, то Ваш строк не пропущений.

Однак, в протилежному випадку, варто негайно почати діяти.

Процедура поновлення строку для прийняття спадщини

Для поновлення строку, Ви можете звернутися до нотаріуса, подавши йому заяву про прийняття належного Вам майна, що є предметом спадщини, однак для цього потрібна згода інших осіб, що реалізували своє право на спадок. Коли немає інших спадкоємців, або вони не дають свого волевиявлення для звернення до нотаріуса із заявою, особа може звернутися до суду з позовом, якщо причина пропуску певного терміну може вважатися поважною, тільки в цьому випадку, суд може винести рішення про додатковий термін для подачі заяви . Однак, винесення рішення суду подібного роду є можливим лише за умови, якщо причини пропуску строку будуть дійсно поважними. Такими можуть вважатися:

  1. Яка вимагає довгого лікування хвороба особи, що є спадкоємцем.
  2. Його тривале перебування за територією нашої держави.
  3. Якщо особа перебувала в місцях позбавлення волі.
  4. Якщо особа перебувала на військовій службі термінового характеру.
  5. А також інші причини подібного роду.

Пам'ятайте, що Ви зобов'язані написати заяву у нотаріуса в термін, визначений судовим рішенням. У разі, якщо цього знову не відбудеться, і час знову буде пропущено, Ви можете втратити право успадкування остаточно і безповоротно.

Як ми працюемо
Консультація

Консультація

Вибір пакета

Вибір пакета

Оплата

Оплата

Інформування

Інформування

Обслуговування

Обслуговування

Підготовка

Підготовка

Отримати безкоштовну консультацію від JUSTLEX