Прийняття спадщини

Записатися на консультацію

Для того, щоб прийняти спадщину якомога швидше, витративши на це мінімальну кількість свого часу, пропонуємо Вашій увазі цю статтю.

Почнемо з того, що така спадщина і яким чином може здійснюватися процедура його прийняття. Спадщиною є те, майно, що переходить у володіння іншої особи (спадкоємця), в разі встановлення факту смерті спадкодавця. Спадкоємцями можуть бути як фізичні, так і юридичні особи.

Якщо говорити про те, хто ж може бути спадкоємцем, то перелік таких осіб може визначатися законом (а точніше - Цивільним кодексом), або ж заповітом спадкодавця.

Прийняття спадщини за законом

Законодавством нашої держави передбачається перелік осіб, що маю право стати власниками майна, що є предметом спадщини. Даний перелік базується на родинних зв'язках і сімейних відносинах між особами. Варто зазначити, що особи, визначені законом, користуються своїм правом спадщини черзі, а не одночасно.

Таким чином, першими в черзі є діти, особи є спадкодавцем. В даному питанні, слід звернути увагу, що дітьми також є і новонароджені, і ті, що були зачаті за життя спадкодавця, а також усиновлені. Крім дітей, першим прийняти спадщину може чоловік спадкодавця, що пережив його, а також батьки. Тут слід сказати про те, що чоловіком буде та особа, що складалося з ним в шлюбних відносинах. Щодо батьків, то ними вважаються також особи, що усиновили спадкодавця.

Другими по черзі для здійснення даної процедуру будуть кревні (рідні) сестра і брати, а також бабуся і дідусь спадкодавця з обох сторін (і матері і батька) Третє - дядька й тітки спадкодавця, слідом - особи, які проживають разом з спадкодавцем однією сім'єю протягом п'яти років (проте, варто знати, що якщо така особа перебувала у шлюбі з іншою людиною, то воно не буде спадкоємцем). Останніми прийняти спадщину можуть всі інші родичі померлої особи до шостого коліна, а також особи, яким не виповнилося вісімнадцяти років, або непрацездатні, що ні припадали померлому родичами, але при цьому, отримували від нього певну грошову допомогу - основне засобом існування для них.

Спадкоємці, що стоять в одній черзі, одночасно можуть вступити у спадок і поділити належне їм майно на рівні частини.

В певних випадках чергу може збиватися, а в спадок вступати особа, що знаходиться наступним у черзі, таке можливо, якщо:

  • Не має спадкоємців, що є першими в черзі для прийняття спадщини;
  • Відмови або неухвалення спадщини особою, що є наступним у черзі;
  • Померла особа позбавило права спадщини певних осіб, належних до наступної черги;
  • У разі позбавлення усунення від права спадкування, або визнання осіб такими, що не гідні прийняття майна.

Прийняття спадщини за заповітом

Перш за все слід визначитися з тим, що такий заповіт. Це спеціальний документ, що був складений померлою особою ще за його життя, в якому вказується кому належатиме майно після його смерті. Спадкодавець на свій розсуд може вибрати спадкоємця. Ним може стати абсолютно будь-яка фізична особа (не залежно від родинних зв'язків) або ж юридична особа. Однак, є певне коло осіб, що не можуть бути позбавлені спадщини, навіть якщо особою було складено заповіт, їм належить п'ятдесят відсотків обов'язкової частки, тобто того майна, що б вони успадкували в разі прийняття спадщини за законом. Це такі особи:

  • Діти померлого, що є непрацездатними (не має значення їх повноліття);
  • Батьки померлого, що є непрацездатними;
  • Дружина або чоловік померлого, що також є непрацездатними.

Слід зазначити, що прийняти належне Вам спадщину необхідно шляхом подачі заяви в нотаріальну контору, протягом шести місяців з дня смерті спадкодавця.

Як ми працюемо
Консультація

Консультація

Вибір пакета

Вибір пакета

Оплата

Оплата

Інформування

Інформування

Обслуговування

Обслуговування

Підготовка

Підготовка

Отримати безкоштовну консультацію від JUSTLEX