Оформлення спадщини на земельну ділянку

Записатися на консультацію

Дуже часто після своєї смерті, спадкодавця передають у володіння особам, що визначені спадкоємцями, земельна ділянка. У зв'язку з тим, що нашим законодавством передбачається, що земля є національним багатством, регулювання правовідносин, предметом яких визначена земля, є досить непростим і вимагає наявності особливих знань.

Процедура прийняття, оформлення спадщини на земельну ділянку

Процедура практично нічим не відрізняється від прийняття будь-якого іншого майна. І так, для того, щоб стати спадкоємцем, Вам необхідно звернутися в нотаріальну контору із заявою, в якому потрібно вказати, що Ви бажаєте взяти у спадок земельну ділянку. Зробити це потрібно протягом шести місяців з того моменту, коли був встановлений факт смерті спадкодавця. Крім цієї заяви, особи зобов'язані надати нотаріусу: документ, що підтверджує факт смерті особи, документ, що підтверджує останнє місце реєстрації спадкодавця, заповіт (в разі, якщо такий документ був складений), документи, що можуть бути доказом ступеня споріднення з спадкодавцем.

Вартість оформлення спадщини на земельну ділянку

ВАЖЛИВО! Консультація безкоштовна.

Юристи компанії JUSTLEX ознайомляться з вашою проблемою і після ретельного аналізу безкоштовно запропонують найбільш оптимальні варіанти вирішення.

Вартість:

350 грн

Терміни:

1 година

Документи, що доводять ступінь споріднення з спадкодавцем

  • документ, що може служити підтвердженням факту реєстрації шлюбу - для осіб, що були дружинами чи чоловіками спадкодавця;
  • документ, що підтверджує факт народження;
  • документ, що служить підтвердженням реєстрації шлюбу для спадкоємців, що проводили зміна прізвища;
  • судове рішення про визнання осіб родичами або встановлення факту спільного проживання.

Після того, як будуть подані всі ці документи, нотаріус повинен скласти запити до відповідних органів, щодо земельної ділянки, що є предметом спадщини. Для того, щоб цю процедуру можливо було здійснити, нотаріусу подаються документи, що підтверджують факт володіння даною земельною ділянкою. Такими можуть бути: акт держави, що підтверджує право власності, різні договори, що будуть служити підтвердженням переходу права власності (дарування, купівля-продаж ...).

Далі слід отримати витяг з Державного земельного кадастру, а також витяг про нормативну грошову оцінку ділянки.

Після цього, нотаріус видає свідоцтво про право на спадщину земельної ділянки. Слід зазначити, що право користування земельною ділянкою не може бути успадковано, у спадок може передаватися лише право володіння землею, без відступу від цільового призначення.

Що робити, якщо спадкодавцем не було залишено правовстановлюючих документів на предмет спадщини?

Трапляється таке, що після смерті спадкодавців не вдається знайти правовстановлюючих документів на земельну ділянку. Однак, в такому випадку, нотаріус буде змушений відмовити у видачі свідоцтва про право на спадщину. Тоді, спадкоємець може звернутися до суду, з позовом для підтвердження факту законного володіння землею спадкодавцем. Звичайно, рішення суду буде залежати від усіх обставин справи, але основними доказами, що послужать винесення позитивного рішення суду, можуть бути наступні:

  1. Рішення виконавчого органу.
  2. Технічна документація земельної ділянки.
  3. Пояснення свідків, що можуть бути використані для підтвердження законного володіння землею.

Це слід пам'ятати також і особам, що визначені спадкоємцями, чиї спадкодавця не встигли отримати під час акт держави на землю (наприклад, при відсутності бланків в державному органі, що наділений повноваженнями в сфері земельних ресурсів).

Як ми працюемо
Консультація

Консультація

Вибір пакета

Вибір пакета

Оплата

Оплата

Інформування

Інформування

Обслуговування

Обслуговування

Підготовка

Підготовка

Отримати безкоштовну консультацію від JUSTLEX