Дана категорія спорів є досить складною і заплутаною в порівнянні з іншими, що виникають у сфері сімейного права. Норми нашого законодавства говорять про те, що при знаходженні осіб у шлюбі, і народженні у них дитини, чоловік за замовчуванням буде вважатися для неї батьком. Однак, на сьогоднішній день, в нашій країні досить популярно поняття «громадянського шлюбу», в якому особи проживають спільно, без вдавання до процедури державної легалізації їх відносин, саме в такому випадку і виникає необхідність встановлення батьківства.
Досить часто, громадяни плутають поняття оспорювання батьківства та його встановлення. Варто відзначити, що в першому випадку вже є запис у свідоцтві про те, що конкретна особа доводиться батьком дитини, однак, інша особа, вважає її неправдивою і вимагає вписати як батька себе, другий же, тільки передбачає можливість з'ясування того, хто ж насправді є батьком.
Добровільна процедура встановлення батьківства
Застосувати цю процедуру є можливим в разі, якщо особи, що проживали спільно, не зареєстровані між собою як чоловік і дружина. В такому випадку, батько може на свій розсуд подати до уповноваженого органу в сфері реєстрації актів цивільного стану відповідну заяву.
Встановлення батьківства в судовому порядку
При відмові чоловіка добровільно подати заяву про те, що він є батьком дитини, жінка може звернутися до суду, для встановлення даного факту з відповідною заявою. Оформити такий документ допоможуть юристи нашої компанії, що мають багаторічний досвід роботи в даній сфері. Варто звернути увагу, що правильно складена позовна заява служить гарантією прийняття рішення на користь позивача.
Після того, як позов буде зареєстрований в канцелярії суду, він спрямовується на розгляд до конкретного судді, дотримуючись принципу ймовірності.
Особа, що є позивачем у справі, має забезпечити належні докази своєї правової позиції, якими можуть бути:
- Проживання батьків спільно і ведення ними спільного господарства;
- Знаходження осіб, які є батьками дитини в шлюбі;
- Експертиза медичного або ж графічного характеру, що дозволить встановити момент зачаття дитини;
- Проведення тесту на ДНК.
Визнання особи батьком дитини після смерті
У нашій країні є можливою процедура встановлення батьківства після смерті батька. Для цього, оформляється відповідна заява і подається в суд. Важливо звернути увагу на те, що будь-які терміни давності для справ даної категорії не передбачені. Досить часто, звертаються до суду для встановлення батьківства не для підтвердження самого факту спорідненості, а для того, щоб стати в чергу на спадщину, або ж отримати виплати по аліментам від родичів особи, яка є батьком.
Хто може звернутися до суду?
- Мати дитини.
- Особи, які є опікунами дитини.
- Дитина, після виповнення їй вісімнадцяти років.
Відсутність можливості провести ДНК тест явно ускладнює справу, однак, не варто засмучуватися наперед, адже існують і інші докази, що беруться до уваги судом:
- Показання свідків;
- Фото та відео матеріали;
- Окрім цього, інші письмові докази.
Досвідчені юристи нашої фірми, якісно і швидко нададуть правову допомогу в цій сфері. Ми гарантуємо досягнення максимально ефективного результату, дотримуючись лояльної цінової політики.
Ми пропонуємо:
- Надання інформативних консультацій, з усіх питань, що цікавлять клієнта;
- Оформлення позовної заяви;
- Подача позову до органу судової влади;
- Представлення інтересів клієнта в суді, на всіх інстанціях;
- Оскарження судового рішення.