Встановлення батьківства

Записатися на консультацію

Дана категорія спорів є досить складною і заплутаною в порівнянні з іншими, що виникають у сфері сімейного права. Норми нашого законодавства говорять про те, що при знаходженні осіб у шлюбі, і народженні у них дитини, чоловік за замовчуванням буде вважатися для неї батьком. Однак, на сьогоднішній день, в нашій країні досить популярно поняття «громадянського шлюбу», в якому особи проживають спільно, без вдавання до процедури державної легалізації їх відносин, саме в такому випадку і виникає необхідність встановлення батьківства.

Досить часто, громадяни плутають поняття оспорювання батьківства та його встановлення. Варто відзначити, що в першому випадку вже є запис у свідоцтві про те, що конкретна особа доводиться батьком дитини, однак, інша особа, вважає її неправдивою і вимагає вписати як батька себе, другий же, тільки передбачає можливість з'ясування того, хто ж насправді є батьком.

Добровільна процедура встановлення батьківства

Застосувати цю процедуру є можливим в разі, якщо особи, що проживали спільно, не зареєстровані між собою як чоловік і дружина. В такому випадку, батько може на свій розсуд подати до уповноваженого органу в сфері реєстрації актів цивільного стану відповідну заяву.

Встановлення батьківства в судовому порядку

При відмові чоловіка добровільно подати заяву про те, що він є батьком дитини, жінка може звернутися до суду, для встановлення даного факту з відповідною заявою. Оформити такий документ допоможуть юристи нашої компанії, що мають багаторічний досвід роботи в даній сфері. Варто звернути увагу, що правильно складена позовна заява служить гарантією прийняття рішення на користь позивача.

Після того, як позов буде зареєстрований в канцелярії суду, він спрямовується на розгляд до конкретного судді, дотримуючись принципу ймовірності.

Особа, що є позивачем у справі, має забезпечити належні докази своєї правової позиції, якими можуть бути:

 • Проживання батьків спільно і ведення ними спільного господарства;
 • Знаходження осіб, які є батьками дитини в шлюбі;
 • Експертиза медичного або ж графічного характеру, що дозволить встановити момент зачаття дитини;
 • Проведення тесту на ДНК.

Визнання особи батьком дитини після смерті

У нашій країні є можливою процедура встановлення батьківства після смерті батька. Для цього, оформляється відповідна заява і подається в суд. Важливо звернути увагу на те, що будь-які терміни давності для справ даної категорії не передбачені. Досить часто, звертаються до суду для встановлення батьківства не для підтвердження самого факту спорідненості, а для того, щоб стати в чергу на спадщину, або ж отримати виплати по аліментам від родичів особи, яка є батьком.

Хто може звернутися до суду?

 1. Мати дитини.
 2. Особи, які є опікунами дитини.
 3. Дитина, після виповнення їй вісімнадцяти років.

Відсутність можливості провести ДНК тест явно ускладнює справу, однак, не варто засмучуватися наперед, адже існують і інші докази, що беруться до уваги судом:

 • Показання свідків;
 • Фото та відео матеріали;
 • Окрім цього, інші письмові докази.

Досвідчені юристи нашої фірми, якісно і швидко нададуть правову допомогу в цій сфері. Ми гарантуємо досягнення максимально ефективного результату, дотримуючись лояльної цінової політики.

Ми пропонуємо:

 • Надання інформативних консультацій, з усіх питань, що цікавлять клієнта;
 • Оформлення позовної заяви;
 • Подача позову до органу судової влади;
 • Представлення інтересів клієнта в суді, на всіх інстанціях;
 • Оскарження судового рішення.
Як ми працюемо
Консультація

Консультація

Вибір пакета

Вибір пакета

Оплата

Оплата

Інформування

Інформування

Обслуговування

Обслуговування

Підготовка

Підготовка

Отримати безкоштовну консультацію від JUSTLEX