У відповідності до норм нашого законодавства передбачається можливість добровільної або ж примусової виплати аліментів. У першому випадку, їх розмір і порядок надання визначаються на власний розсуд батьків, другий же випадок передбачає прийняття судом відповідного рішення. Як показує практика, в більшості випадків, досягти мирного врегулювання в даному питанні не вдається. Виходячи з цього, є актуальною правова допомога фахівців. Юристи нашої компанії мають багаторічний досвід роботи в даній сфері і готові надати комплексні послуги зі стягнення аліментів.
Процедура стягнення аліментів через суд
- Перш за все, необхідно скласти позовну заяву і подати її в орган судової влади, що здійснюється через канцелярію суду, де вона реєструється, і відповідно до принципу ймовірності прямує визначеному судді. Варто відзначити, що позовна заяви може подаватися як в порядку загальної підсудності, так і альтернативної. При подачі позову в даній категорії справ, відповідно до норм чинного спеціалізованого законодавства, позивачі звільняються від сплати судового збору. Крім позову, до суду знадобиться надати наступні документи:
- Відомості, що підтверджують наявність матеріальних засобів у платника;
- Копія документа, що засвідчує факт народження дитини;
- Копія документа, що засвідчує факт розлучення;
- Копія документа, що посвідчує особу (паспорта) особи, який є позивачем у справі.
- Далі, суд розглядає подану позовну заяву і призначає судове засідання.
- На центральній стадії розгляду справи беруться до уваги подані сторонами докази, здійснюється їх перевірка і оцінка, вивчаються обставини, що мають відношення до справи, а також судом проводяться інші дії.
- Після цього, приймається відповідне рішення про задоволення позову, або ж відмову в його задоволенні.
Важливо знати
За загальним правилом, батько зобов'язаний виплачувати аліменти дитині до досягнення нею повноліття (вісімнадцяти років), однак, існують певні обставини, що дозволяють продовжити такий строк:
- У випадку, коли дитина втратила працездатність, що пов'язано з її станом здоров'я;
- Навчання дитини в Вищому навчальному закладі (незалежно від форми навчання).
Датою початку виплат аліментів вважається момент, коли позивачем було подано позовну заяву в судовий орган. У разі, коли відповідач відмовляється виконувати вимоги пов'язані з виплатою аліментів, суд може видати виконавчий лист, за яким особа буде зобов'язана здійснити виплату в примусовому порядку. Крім цього, законодавство передбачає застосування наступних видів санкцій, у разі, якщо платник аліментів має заборгованість за шість і більше місяців:
- Позбавлення особи права виїжджати за межі держави, до моменту погашення сум заборгованості;
- Вилучення права керування засобом пересування (транспортним засобом);
- Обмеження в праві використання мисливської, пневматичної, або ж вогнепальної зброї.
- Можливість застосування по відношенню до боржників суспільно корисних робіт.
Ми гарантуємо
- Надання послуги в чітко обумовлені терміни.
- Високий професіоналізм, адже в штаті нашої компанії працюють кращі юристи, які мають достатній теоретичний багаж знань і практичний досвід роботи.
- Досягнення максимально ефективного результату для клієнта.
- Роз'яснення всіх питань, що виникають в процесі надання послуги.
- Дотримання лояльної цінової політики при наданні послуги.
- При необхідності, надання супутніх послуг.
Вищезазначене підтверджують численні відгуки наших постійних клієнтів.