Складання шлюбного договору

Записатися на консультацію

Оформлення шлюбного договору не є достатньо поширеною процедурою серед громадян нашої країни. Адже багато хто вважає, що ніяких домовленостей між подружжям не може встановлюватися на випадок їх розірвання шлюбу, адже це ставить під сумніви почуття закоханих, але в той же час, даний документ може служити найважливішою гарантією для захисту Ваших прав. Юридична компанія «JUSTLEX» надасть свою допомогу при необхідності укладення договору даного виду, що складається безпосередньо укласти договір, а також представлення Ваших інтересів при його посвідченні у нотаріуса.

Суть шлюбного договору

Шлюбним є договір, що оформляється між подружжям, або особами, що тільки мають намір вступити в сімейні правовідносини. Предметом такого договору є тільки майнові відносини пари, а також їх права або обов'язки матеріального характеру на випадок розлучення або безпосередньо в шлюбі.

Сторонами такого договору, відповідно до норм законодавства є особи, що тільки подали заяви до органу реєстрації актів цивільного стану для укладення шлюбу, або ж ті, що вже перебувають у шлюбі. Варто зазначити, що особи складаються в «цивільному шлюбі» не можуть укладати шлюбний договір.

Що стосується неповнолітніх громадян, вони також мають можливість бути стороною при укладенні договору даного виду. Однак, у зв'язку з тим, що їх дієздатність є неповною, необхідно отримати від осіб, які несуть за них відповідальність, письмовий дозвіл для здійснення даної дії, що підлягає нотаріальному посвідченню. У разі, коли неповнолітні особи вже з'єднані узами шлюбу, такий дозвіл не потрібен, адже вони набувають повної дієздатності з моменту укладення шлюбу.

Вартість укладення шлюбного договору

ВАЖЛИВО! Консультація безкоштовна.

Юристи компанії JUSTLEX ознайомляться з вашою проблемою і після ретельного аналізу безкоштовно запропонують найбільш оптимальні варіанти вирішення.

Вартість:

350 грн

Терміни:

1 година

Процедура та необхідні документи для укладення шлюбного договору

Складання договору, який обов'язково повинен бути укладений у письмовій формі і в трьох примірниках. Крім цього, слід запевнити шлюбний договір у уповноваженої особи (нотаріуса). Перед процедурою посвідчення, нотаріус повинен розповісти сторонам про належні їм права, а також обов'язки, а крім цього, пояснити основні положення договору.

Необхідні документи для укладення шлюбного договору

 1. Документи, що підтверджують особистість осіб.
 2. Ідентифікаційні номери платників податків.
 3. Особи, що вже перебувають у шлюбі, повинні подати документ, який підтверджує даний факт (свідоцтво).
 4. Особи, що тільки мають намір стати подружжям, можуть подати документ, що підтверджує подання заяви до органу реєстрації актів цивільного стану (довідку).
 5. Дозвіл батьків, в разі, коли особи є такими, що не досягнули вісімнадцяти років.

Що стосується терміну дії шлюбного договору, то подружжя може самостійно його визначити, безпосередньо в договорі. Однак, за загальним правилом, даний договір діє поки існує брак, але в деяких випадках, його положення мають юридичну силу і після того, коли шлюб буде вважатися розірваним.

Умови для укладення шлюбного договіра можуть бути наступними:

 • Передача певного майна однієї з боку договору для його використання в сімейних цілях;
 • Визначення правового режиму для використання майна, що було отримано подружжям в дар;
 • Договір про невключення певного майна в режим загального спільно нажитого;
 • Процедура поділу майна, у разі розлучення;
 • А також інші послуги.

Що не може міститися в шлюбному договорі?

 • Умови, що мають особистий характер і не є майновими;
 • Умови, що містять певні обмеження правоздатності або ж дієздатності одного з подружжя;
 • Умови, що містять певні обмеження щодо відносин з дітьми;
 • Умови, що свідомо поставлять одну зі сторін у невигідне становище.

Юристи компанії «JUSTLEX» готові надати свої послуги в сфері оформлення шлюбних договорів. Ми надамо інформативні консультації по усіма додатковими питаннями, як в усному, так і в письмовому вигляді. Наші співробітники - професіонали своєї справи, що вирішать питання в чітко обумовлені терміни.

Як ми працюемо
Консультація

Консультація

Вибір пакета

Вибір пакета

Оплата

Оплата

Інформування

Інформування

Обслуговування

Обслуговування

Підготовка

Підготовка

Отримати безкоштовну консультацію від JUSTLEX