Питання про розподіл майна може виникати в разі, якщо сімейна пара вирішила розлучитися, або ж, при прийнятті ними рішення про ведення роздільного господарства. На жаль, мирним шляхом домовитися про розподіл загально нажитого майна виходить дуже рідко, в зв'язку з цим виникає необхідність вирішення спору в судовому порядку.
Норми нашого сімейного законодавства говорять про те, що власність, набута в легалізованному шлюбі, є спільною і належить як дружині, так і чоловікові в рівних частинах, якщо буде доведено факт участі (як матеріального, так і трудового) в її придбанні кожним з подружжя. Дане положення відноситься як до нерухомого майна, так і рухомого.
Як наслідок, той з подружжя, хто подає позовну заяву про розподіл майна, в обов'язковому порядку повинен довести, що їм теж була внесена певна лепта, при придбанні власності. Варто звернути увагу на те, що суд, в певних випадках, має право присудити більшу частину майна одному з подружжя (наприклад, якщо громадянин ухиляється від сплати аліментів на утримання дитини).
Не підлягає поділу, майно, набуте:
- До реєстрації шлюбу між особами;
- Під час перебування в спільному шлюбі, однак, за особисті кошти одного з подружжя. До таких належать матеріальні засоби, отримані в наслідок відшкодування збитку при пошкодженні особистих речей, премії, інші винагороди, суми, отримані від страховки;
- Як наслідок укладення договору про дарування майна, або ж в порядку спадкування.
При особистій зустрічі зі співробітниками нашої юридичної фірми, Ви можете отримати детальні консультації, з усіх питань в сфері розподілу майна.
Розглянемо деякі приклади поділу спільної власності, нажитої в шлюбі, що зустрічаються найбільш часто.
Поділ квартири при розлученні в Україні
Наші юристи, нададуть допомогу при грамотному складанні позовної заяви, що є важливою гарантією прийняття рішення на вашу користь.
До позовної заяви додаються такі документи:
- Копія документа, що посвідчує особу громадянина України (паспорта) заявника.
- Копія документа, що підтверджує факт привласнення ідентифікаційного номера платника податків.
- Документи, що засвідчують право власності на квартиру.
- Документ, що засвідчує факт укладення шлюбу, або ж його розірвання.
- Документ, що засвідчує факт оплати судового збору.
В ході судового розгляду, фахівці нашої фірми докладуть максимальних зусиль для підтвердження сформованої клієнтом правової позиції, а також для захисту його законних прав та інтересів.
Поділ автомобіля при розлученні в Україні
У разі, якщо в шлюбі було придбано кілька транспортних засобів, то подружжя має право розділити їх таким способом, щоб загальна вартість автомобілів, що отримав кожен з них, була приблизно однаковою, з відшкодуванням матеріальної компенсації або без такої.
Якщо ж спільно нажитим є один автомобіль, то можна застосувати кілька варіантів:
- Розподіл транспортного засобу з присудженням, як чоловікові, так і жінці права власності на ½ його частини. При цьому, користування машиною здійснюється в спільному порядку;
- Присудження автомобіля одному із подружжя, а грошової компенсації іншому.
Самостійно захистити свої права і інтереси в даній категорії справ досить складно, адже необхідно бути юридично підкованим, з метою досягнення максимально ефективного результату. Адвокати нашої юридичної фірми, завдяки теоретичному досвіду і практичних навичкам, нададуть якісні послуги комплексного характеру в сфері розподілу майна. Ми працюємо, притримуючись лояльної цінової політики, про що говорять відгуки наших клієнтів.