Поділ майна подружжя в Києві

Записатися на консультацію

Питання про розподіл майна може виникати в разі, якщо сімейна пара вирішила розлучитися, або ж, при прийнятті ними рішення про ведення роздільного господарства. На жаль, мирним шляхом домовитися про розподіл загально нажитого майна виходить дуже рідко, в зв'язку з цим виникає необхідність вирішення спору в судовому порядку.

Норми нашого сімейного законодавства говорять про те, що власність, набута в легалізованному шлюбі, є спільною і належить як дружині, так і чоловікові в рівних частинах, якщо буде доведено факт участі (як матеріального, так і трудового) в її придбанні кожним з подружжя. Дане положення відноситься як до нерухомого майна, так і рухомого.

Як наслідок, той з подружжя, хто подає позовну заяву про розподіл майна, в обов'язковому порядку повинен довести, що їм теж була внесена певна лепта, при придбанні власності. Варто звернути увагу на те, що суд, в певних випадках, має право присудити більшу частину майна одному з подружжя (наприклад, якщо громадянин ухиляється від сплати аліментів на утримання дитини).

Не підлягає поділу, майно, набуте:

  • До реєстрації шлюбу між особами;
  • Під час перебування в спільному шлюбі, однак, за особисті кошти одного з подружжя. До таких належать матеріальні засоби, отримані в наслідок відшкодування збитку при пошкодженні особистих речей, премії, інші винагороди, суми, отримані від страховки;
  • Як наслідок укладення договору про дарування майна, або ж в порядку спадкування.

При особистій зустрічі зі співробітниками нашої юридичної фірми, Ви можете отримати детальні консультації, з усіх питань в сфері розподілу майна.

Розглянемо деякі приклади поділу спільної власності, нажитої в шлюбі, що зустрічаються найбільш часто.

Поділ квартири при розлученні в Україні

Наші юристи, нададуть допомогу при грамотному складанні позовної заяви, що є важливою гарантією прийняття рішення на вашу користь.

До позовної заяви додаються такі документи:

  1. Копія документа, що посвідчує особу громадянина України (паспорта) заявника.
  2. Копія документа, що підтверджує факт привласнення ідентифікаційного номера платника податків.
  3. Документи, що засвідчують право власності на квартиру.
  4. Документ, що засвідчує факт укладення шлюбу, або ж його розірвання.
  5. Документ, що засвідчує факт оплати судового збору.

В ході судового розгляду, фахівці нашої фірми докладуть максимальних зусиль для підтвердження сформованої клієнтом правової позиції, а також для захисту його законних прав та інтересів.

Поділ автомобіля при розлученні в Україні

У разі, якщо в шлюбі було придбано кілька транспортних засобів, то подружжя має право розділити їх таким способом, щоб загальна вартість автомобілів, що отримав кожен з них, була приблизно однаковою, з відшкодуванням матеріальної компенсації або без такої.

Якщо ж спільно нажитим є один автомобіль, то можна застосувати кілька варіантів:

  • Розподіл транспортного засобу з присудженням, як чоловікові, так і жінці права власності на ½ його частини. При цьому, користування машиною здійснюється в спільному порядку;
  • Присудження автомобіля одному із подружжя, а грошової компенсації іншому.

Самостійно захистити свої права і інтереси в даній категорії справ досить складно, адже необхідно бути юридично підкованим, з метою досягнення максимально ефективного результату. Адвокати нашої юридичної фірми, завдяки теоретичному досвіду і практичних навичкам, нададуть якісні послуги комплексного характеру в сфері розподілу майна. Ми працюємо, притримуючись лояльної цінової політики, про що говорять відгуки наших клієнтів.

Як ми працюемо
Консультація

Консультація

Вибір пакета

Вибір пакета

Оплата

Оплата

Інформування

Інформування

Обслуговування

Обслуговування

Підготовка

Підготовка

Отримати безкоштовну консультацію від JUSTLEX