Визнання незаконних дій посадових осіб ДФС

Визнання незаконних дій працівників Державної Фіскальної Служби

Кожен із нас хоча б раз в своєму житті звертався до працівників державної фіскальної служби. Адже саме ця державна установа здійснює контроль за дотриманням податкового і митного законодавства. Саме завдяки державній фіскальній службі  здійснюється адміністрування податків і зборів, митних та інших платежів, єдиного внеску в порядку, встановленому законом, що в свою чергу здійснює забезпечення контролю за своєчасну, достовірну, повноту їх нарахування та сплати до бюджету і відповідних позабюджетних фондів. При цьому ми навіть ніколи не задумувались над тим, що дії працівників державної фіскальної служби можуть суперечити закону. Адже працівник державної фіскальної служби перш за все є державним службовцем, який повинен діяти відповідно до закону.

Отже, які ж дії працівників державної фіскальної служби є незаконним?

Перш за все незаконними діями державних службовців про які ми всі повинні знати, це:

  1. те що дані особи ні в якому випадку не повинні використовувати або ж надавати дозвіл на використання свого службового становища іншим особам за для отримання будь-якої незаконної вигоди, як для себе так і для своїх близьких родичів, друзів. До зловживання своїм службовим становищем також відноситься зловживання посадою службовця, його посвідчення;
  2. те що працівник державної фіскальної служби при отриманні пропозицій від третьої особи, які свідчать про вчинення неправомірних дій, у тому числі щодо отримання неправомірної вигоди, а саме це означає, що посадова особа не повинна брати участь в будь-якій дії чи натяку на вчиненні цієї дії, які можуть сприйматись іншою особою та означати для неї готовністю або ж відмовою від участі в даній дії, що являє собою правомірну вигоду. При виявленні такої пропозиції особа повинна миттєво повідомити про наявність даної ситуації повноважену державну структуру яка займається питаннями в запобіганні та виявленні корупції, а саме письмово повідомити – при виникненні такої можливості, а також отримати від повноваженої державної структури, яка спеціалізується в питанні запобіганні та виявленні корупції вказівки про подальші дій особи, яка виявила факт неправомірних дій службовця і повинна діяти згідно отриманих інструкцій, а також уникати обговорень даних подій з будь-ким, крім державних органів, що мають повноваження займатись питаннями в запобіганні та виявленні корупції.

Якщо ж особи, яких хотіли долучити до вчинення неправомірної дії не повідомили про всі обіцяні їм пропозиції або спробу залучити їх до вчинення неправомірної дії з боку третьої особи, то вона має підстави для притягнення до кримінальної та дисциплінарної відповідальності, також це стосується інших працівників, яким це було відомо.

Також якщо посадова особа у своїх особистих фінансових операціях користується службовою інформацією, без наявної в необхідності отримання доступу про інформацію, яка пов’язана з виконанням службових обов’язків, буде використовувати будь-які дані комп’ютерних систем та інформаційних масивів органів прибуткових і зібрань у своїх приватних інтересах, розголошення службової інформації, яка стосується обмежень встановлених законодавством все це є незаконними діями працівників державної фіскальної служби

І звичайно ж працівникам державної фіскальної служби на своєму робочому місці забороняється вживання алкогольних напоїв, наркотичних засобів або психотропних речовин за виключенням лікарських засобів.

Отримати безкоштовну консультацію від JUSTLEX