Нарахування та виплата зарплати

Нарахування та виплата зарплати

Послуга включає:

  • Професійна консультація бухгалтера;
  • Визначення кращої стратегії;
  • Підготовка всіх необхідних документів;
  • Повна конфіденційність;
  • Зв'язок 24/7 з особистим бухгалтером.
600грн.
от 1дня
Нарахування та виплата зарплати

Записатися на консультацію

Розібратися в даному питанні нам допоможуть такі акти законодавства, як Кодекс законів про працю, а також закон, що носить назву «Про оплату праці».

Варто відзначити, що оплачувати працю працівників слід не рідше, ніж два рази на місяць, а також дотримуючись проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти днів, і не пізніше, ніж через тиждень після того, як буде завершено період, за який була нарахована виплата. З цього випливає, що зарплата за місяць ділитися на кілька частин: перша частина називається авансом (це поняття не закріплюється законодавчо), однак на практиці так і відбувається, що в першу половину робочого місяця (за 15 календарних днів) працівникові повинні прийти грошові нарахування, а друга частина, відповідно, оплачується в кінці місяця.

Якщо так трапляється, що день, в який повинна бути виплачена зарплата, збігається з вихідним або святковим днем, то її необхідно нарахувати заздалегідь, тобто, напередодні.

Як можна визначити суму авансу?

Перш за все, посилаючись на закон, слід сказати, що розмір такої виплати, за першу половину робочого місяця не може становити менше, ніж оплата за фактично відпрацьовані години, виходячи з розрахунку окладу працівника відповідного його посади (тарифної ставки). Таким чином, аванс повинен становити не менше, ніж п'ятдесят відсотків такого посадового окладу співробітника за поточний місяць. Варто нагадати, що перша половина місяця - це п'ятнадцять календарних днів. При виплаті авансу, будь-які інші нарахування (премії і заохочення, лікарняні і так далі) не враховуються, а в подальшому оплачуються разом з другою частиною зарплати в кінці місяця.

Як відбувається розрахунок заробітної плати?

Така процедура здійснюється наступним чином: шляхом ділення заробітної плати, що була нарахована, певну кількість робочих днів за місяць. Слідом, сума, що у нас вийшла, повинна збільшитися на кількість днів, коли здійснювалася робота (першої або ж другий половині місяця, це залежить від періоду, в який особою здійснювалася трудова діяльність).

Для того, щоб зрозуміти яким чином відбувається нарахування плати за Ваш труд, слід розглянути це питання поетапно.

  1. По - перше, потрібно визначити суму, що підлягає виплаті до обчислення податків.
  2. Слідом, потрібно помножити суму, що вийшла на вісімнадцять відсотків, саме таким розміром визначається податок на доходи.
  3. Після, отриману суму в першому пункті, множимо на півтора (обчислення військового збору).
  4. Завершальним етапом, буде обчислення різниці розміру податку на доходи фізичних осіб і військового збору від суми, що ми отримали в першому пункті. Саме цю отриману суму буде необхідно виплатити працівникові.

Оплата, що виробляється за час відрядження

Така оплата входить в загальний фонд зарплати, що нараховується працівнику у другій частині місяця, за винятком витрат, що були витрачені у зв'язку з відрядженням (оплатою проїзду, житла, добових - ці витрати підлягають відшкодуванню).

Розрахунок, що проводитимуться з співробітником при звільненні

Законом також передбачаються всі терміни, для розрахунку з співробітником в разі його звільнення. Виплата всіх сум, що належать працівникові, буде здійснюватися в день його звільнення. Таким днем, за загальними правилами, буде вважатися останній робочий день, що звільняється.

Якщо в останній день роботи, працівник не здійснював свої трудові функції, то всі суми мають бути виплачені не пізніше, ніж наступного дня, після того, як звільнений зажадає виплатити всі йому належні гроші.

Отримати безкоштовну консультацію від JUSTLEX