Під поняттям аудиту фінансової звітності мається на увазі дослідження відомостей бухгалтерського обліку, а також даних фінансової звітності підприємства, що робиться з метою висловлюючи аудитором свого незалежної думки, про те, чи правильно і достовірно він ведеться, і чи відповідає його ведення всім вимогам, що передбачені законодавством.
Існує кілька видів аудиту фінансової звітності, він може бути обов'язковим (проводиться на вимогу, що міститься в законі), або ж ініціативним (такий аудит проводиться за рішенням керівника підприємства).
Завданням що стоїть в ході проведення обов'язкового аудиту, є підтвердження факту правильності ведення звітності з фінансів, а також виявлення непарні при веденні обліку бухгалтерії. У яких же випадках необхідно проведення аудиту даного виду? Серед них можуть бути такі:
- У разі отримання дозволу спеціального характеру (ліцензії) для того, щоб здійснювати діяльність на ринку цінних паперів;
- При оформленні процедури ліквідації підприємства, потрібне проведення процедури аудиту фінансової звітності;
- У разі, коли суд, що уповноважений розглядати господарські справи, порушує справу про банкрутство підприємства;
- Нормативно - правовими актами можуть бути передбачені й інші випадки.
Що стосується ініціативного аудиту, то як згадувалося вище, він носить характер добровільності і може здійснюватися в тих масштабах і областях, які визначаться керівником, і може охоплювати абсолютно будь-який період діяльності організації. Метою проведення ініціативного аудиту є перевірка стану обліку бухгалтерії в цілому, а також перевірка окремих частин бухгалтерського обліку, а також відповідність звітності підприємства фактичному стану справ.
За фактом проведення аудиту, уповноважена на проведення даної процедури особа, має видати аудиторський висновок, а так само запропонувати свої рекомендації, що стосуються питань проведеної перевірки.
Вартість аудиту фінансової звітності
ВАЖЛИВО! Консультація безкоштовна.
Юристи компанії JUSTLEX ознайомляться з вашою проблемою і після ретельного аналізу безкоштовно запропонують найбільш оптимальні варіанти вирішення.
Вартість:
500 грн
Терміни:
1 дня
Що відноситься до джерел, то використовуються для проведення процедури аудиту фінансової звітності?
- Вимоги документів, якими регулюється порядок складання такої звітності.
- Наказ про політику обліку.
- Звітність підприємства з фінансів, з примітками.
- Синтетичні, а також аналітичні регістри обліку.
- Первинна документація.
- Відповіді, що давалися за запит аудитора.
- Звітність (статистична).
- Звіти та висновки аудиторів, що видавалися за попередні періоди, що видавалися в результаті інших форм контролю.
Перед тим, як провести аудит, необхідно пройти підготовчі процедури
- Здійснити перевірку початкових і порівняльних показників звітності з фінансів;
- Здійснити відправку запитів керівництву і третім особам, з метою підтвердження інформації;
- Ознайомитися зі звітами і висновками аудиторів, що видавалися за попередні періоди.
Якщо говорити про методику проведення такої процедури, то вона включає встановлення форм надання звітності підприємством, встановлення правильності звітного періоду, а також перевірка даних при формуванні статей звітності.
Дана процедура є дуже важливою для підприємства, адже у зв'язку з правильним її проведенням, організації вдасться уникнути можливих ризиків при здійсненні своєї подальшої діяльності, а також захистить її від сплати штрафів та інших негативних наслідків, пов'язаних з неправильним веденням бухгалтерського обліку і оформлення фінансової звітності.